Šport 2010. 11. 23.

Volejbalisti VK Spartak Komárno nedali Komjaticiam šancu

Tento víkend sa začala druhá časť volejbalovej prvej ligy. Do Komárna pricestoval súper, s ktorým sa naši hráči stretávajú rok čo rok a teda nešlo o veľkú neznámu.

V prvom zápase so začiatkom o 14:00 sme začali podstatne lepšie ako náš súper, prvé dva sety sme vyhrali na 18. V treťom súper trochu ‚pohrýzol‘, keď zvládol lepšie koncovku a vyhral v pomere 21:23. No tretí bod na výhru v zápase už nebolo až tak zložité vyhrať. Hoci súper zacítil, že by mohol znova uspieť, Komárňania vyhrali štvrtý set opäť na 18, čím zmarili všetky prvozápasové nádeje.

Druhý set síce vyzerá z pohľadu výsledku (3:0) ako jasná záležitosť, no rozhodne tomu tak nebolo! Jednotlivé sety sme totiž vyhrali len o dva bod, konkréte 25:23, 24:22 a 21:19. Víťazstvo bolo napriek dramatickým záverom setov zaslúžené a ukázalo jasný kvalitatívny rozdiel medzi oboma celkami.

V tabuľke sme sa na chvíľu dostali na druhé miesto za vedúci tím VKP B, no Malacky odohrali svoj zápas s Bilíkovou až o deň neskôr a po dvoch jednoznačných víťazstvách 0:3 a 1:3 nás v tabuľke predbehli.

1: VK Spartak Komárno – Komjatice – 3:1 (21:18; 21:18; 21:23 a 21:18)
2: VK Spartak Komárno – Komjatice – 3:0 (25:23; 24:22 a 21:19)