Šport 2011. 01. 28.

Volejbalistom sa v novom roku zatiaľ darí

Dve súťažné kolá, ktoré od nového roka naši volejbalisti odohrali, potvrdili Spartaku Komárno druhú priečku, na ktorej strávili vianočnú prestávkum hoci len o lepšie skóre .

Dva dvojzápasy v priebehu týždňa, s Bilíkovou a Komjaticami, s celkovým skóre 12:1 na sety! To je vcelku suverénny začiatok, ktorý nám zabezpečil pekné druhé miesto s vcelku bezpečným odstupom od tretích Malaciek, ktorým sa podarilo získať iba jediný zápas. Prehrali pritom 0:3 doma s Bilíkovou, čo sa naozaj nečakalo!

O cieľoch a situácii vo VK Spartak Komárno sme sa s jej trénerom Edmundom Némethom rozprávali na začiatku januára.

Naopak, naši hráči nebrali žiadnych zajatcov a porazili Komjatice 3:1 a 3:0. Cennejšie víťazstvo sme však zaznamenali v poslednom 12. kole, keď sa nám podarilo na domácej palubovke zdolať družstvo Bilíkovej posilnené o extraligových hráčov z VK STU zhodne dvakrát 3:0. Excelentným výkonom celého tímu, ale najmä univerzála Peťa Šmahela sa nám darilo udržať súpera pod tlakom v oboch stretnutiach. Vyrovnané boli len koncovky zápasov, kde prvý ukončil úspešným blokom Paťo Šimko.

V druhom sme si pomohli štyrmi esami v koncovke tretieho setu, ktoré znamenali obrat z 20:22 na 24:20. V sobotu sme sa museli zaobísť bez hlavného trénera Edmunda Németha a trénerskú taktovku dočasne úspešne prevzal asistent Ľudovít Jobbágy. Touto cestou trénerovi prajeme skorý návrat na lavičku.

Vzhľadom na dohodnuté podmienky hosťovania sa po sobotňajšom dvojkole s družstvom rozlúčil blokár Patrik Šimko, ktorý odchádza pomôcť svojmu materskému klubu z Nitry v kategórii juniorov. Želáme mu veľa úspechov.