Šport 2016. 09. 12.

Výborný vstup do novej sezóny 2016/2017 plavcov plaveckého klubu Delta Komárno

Naši plavci začali prípravu na novú sezónu na termálnom kúpalisku v Komárne a na Mŕtvom ramene Váhu Apáli  už v priebehu augusta. Prvým testom bola účasť nášho najskúsenejšieho plavca Mariána Dragúňa na Štúrovských stovkách kde štartoval na 100m prsia v silnej konkurencií plavcov zo Slovenska, Maďarska a Čiech. V doobedňajšom programe s prehľadom vyhral svoju vekovú kategóriu 17. ročných a starších a postúpil do večernejšieho finále kategórie OPEN. Vo finále dokázal svoj výborný čas s doobedňajšieho programu zopakovať a stal sa víťazom hlavnej kategórie tohtoročných Štúrovských stoviek, pričom mu patril aj najhodnotnejší výkon celého podujatia.

Sezónu otvorili naši najmladší plavci, ktorí sa predstavili 10. a 11. septembra 2016 na plaveckých pretekoch v malebnom rakúskom mestečku St. Johann In Tiroll, ktoré nás privítalo na rozdiel od vlaňajška pekným slnečným počasím. V prvý deň pretekov sa naši plavci nestratili v silnej konkurencií plavcov 22 klubov z Rakúska, Nemecka a Slovenska. Miriama Szászová začala víťazstvom na 50m prsia, ku ktorému pridala aj druhé zlato na 50m voľným spôsobom pričom v oboch disciplínach zaplávala svoje osobné rekordy. Marián Dragúň vo svojej najsilnejšej disciplíne 100m prsia získal striebro. Príjemne prekvapila Ema Szászová, ktorá na 50m voľným spôsobom získala v skvelom osobnom rekorde striebro.

Druhý deň boli na programe znakárske a motýľkárske disciplíny a vrcholila aj súťaž v štvorboji. Miriama Szászová opäť nenašla premožiteľku a pridala ďalšie dve zlatá na 50m znak a 50m motýlik opäť v skvelých časoch. Po zisku štyroch zlatých s veľkým odstupom získala aj celkové prvenstvo v štvorboji. Marián Dragúň pridal vynikajúce striebro na 100m znak, pričom zaplával skvelý osobný rekord a bronz na 100m motýlik, pričom na zlato mu chýbalo len 0,22 sek. Tieto výsledky ho vyniesli na výborné 2. miesto v celkovej klasifikácií štvorboja. Eme Szászovej unikol bronz na 50m znak len o 0,03 sek. Ale aj 4. miesto bol výborný výsledok. Celkovo v štvorboji skončila na 7. mieste.

Od 19.9.2016 zahajujeme tréningový proces aj v ostatných skupinách t.j. vo výučbe plávania a v rekreačnom plávaní. Viac info nájdete na našej stránke www.delkokn.sk u pána Knihára resp. v predajni Rybárskych potrieb Silurus na Nám. Kossútha 18 (na rohu jednosmerky k pošte na Damjanichovej ulici). Tešíme sa na Vás.

Kompletné výsledky z týchto ako aj ostatných pretekov ako aj informácie o činnosti nášho plaveckého klubu nájdete na našej novej webovej  stránke www.delkokn.sk alebo na Facebooku.