Šport 2014. 03. 08.

Vyrovnané! Komárno vyhralo druhý zápas v Nitre!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Je to 1:1! MBK Rieker COM-therm Komárno vyhralo v druhom zápase štvrťfinálovej série a ukradlo Nitre výhodu domáceho prostredia! Séria sa sťahuje do Komárna, kde bude nutné dvomi výhrami potvrdiť solídne výkony zo zápasov pod Zoborom.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_tabs][vc_tab title=“Hodnotenie zápasu“ tab_id=“1394351917-1-8″]

Už po prvom zápase sme si vraveli, že vysokoškoláci z Nitry sú poraziteľní. V sobotu Komárno ukázalo, že ešte chce zabojovať o účasť v semifinále aj napriek rozpačítému záveru základnej časti.

Počas väčšiny zápasu Obuvníci vyhrávali a aj keď sa do vedenia dostali v závere Nitrania, chalani zabojovali a dostali zápas do predĺženia. V ňom vyhral tím, ktorý dal o bod viac. Posledný a víťazný kôš strelil Siniša Bilić, ktorému sa darilo proti bývalému zamestnávateľovi aj v piatok. V sobotu bol hlavným ťahúňom (19 bodov, 6 doskokov, 2 asistencie) a Komárno od neho dostáva konečne také výkony, aké sa očakávali.

Dobrý zápas odohral aj Krsto Bjelica (19 bodov, 5 asistencií, 4 doskoky), ktorý síce nazbieral až päť strát, no výborne bránil a získal rovnako veľa lôpt. Pochvala určite bude smerovať aj Majovi Kovačevičovi, aj keď ten minul spoza trojky z deviatich pokusov až šesť. Jeho chvíle ale snáď ešte len prídu.

Nitra bola určite lepšia pod košom. Nuhanovič, Jenkins, Marič a Lošonský úplne preskákali pivotov Komárna (42:31), no domáci dali po druhej šanci iba o päť bodov viac a iba o osem viac spod koša. Napriek výhre je tento nepomer zdvihnutým prstom pred zvyškom série. Rovnako aj trestné hody, z ktorých ale pozahadzovali polovicu aj Nitrania (11/21 – 14/29). Nechytil sa rozohrávač Howell, pre ktorého bola zóna Komárna úplne neznámym pojmom. Za šesť minút si pripísal tri fauly a v útoku tiež nič neukázal. Navyše sa Nitre zranil Smajlagič, pre ktorého bude tento týždeň prioritou číslo jedna zotavovanie.

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Priebeh zápasu“ tab_id=“1394351917-2-33″]

Prvú strelu na kôš vyslal Smajlagič a minul. Odpovedal Ladislav Stojanov, no jeho trojka obručou tiež neprešla. Do vedenia tak mohli ísť Nitrania zásluhou Nuhanoviča. Ofenzíva oboch tímov sa naštartovala a body začali utešene pribúdať. Do stavu 14:14 sa tímy striedali v malinkom vedení, Jenkins a Nuhanovič potom zvyšovali na 20:14. Bilič uzatváral štvrtinu vyrovnávajúcim košom na 22:22.

Druhá štvrtina mala podobné kontúry ako tá prvá, akurát košov padalo menej. Po jedinej trojke v prvej časti už mierili snajpri presnejšie. Po dve vsietil Kosa a Kovačevič. Krátko pred koncom polčasu potom Bjelica poslal svoj tím do štvorbodového vedenia 40:36.

Tretia časť hry priniesla ofenzívnu smršť v podaní Nitry. Najprv sa Komárňania dostali do najvýraznejšieho vedenia v zápase – o osem bodov, aby potom Nitra tridsiatimi bodmi počas desaťminútovky vyrovnala. Opierala sa pritom o tímovú hru a dobrý pohyb lopty.

Ku stratenému náskoku sa potom hostia prepracovali znova – trojkou Szaba a dvojkou Joynera. Potom ale Komárno nedalo kôš dlhé štyri minúty a vyzeralo to tak, že opäť pôjde domov s dlhým nosom. Prispeli k tomu najmä tri straty – pričom Bjelica opäť smolne: doskočil loptu, no dopadol s ňou až do autu. Stav 80:76 potom svietil na tabuli takmer dve minúty hry. Počas nich si tréneri Urban i Rón vzali timeouty, ktoré v konečnom dôsledku pomohli viac Komárnu. Nitranom sa nepodarilo zabiť trojkou posledný klinec do rakvy a tak Komárno malo pred koncom šancu vyrovnať. Hrdinami boli Hall a Bjelica. Druhý menovaný získal zopár sekúnd pred koncom loptu, aby prihral Kennymu do streleckej pozície. ten sa nemýlil a poslal zápas do predĺženia.

Bjelicove obranné schopnosti sa ukázali aj pred záverom nasledujúceho predĺženia. Vybojoval loptu, aby na konci útoku stál na perimetri Siniša Bilić a zakončoval za tri body. Komárno viedlo 89:88, Nitrania už bodovať nestihli a tak sa z výhry tešili Komárňania.