Fotky 2011. 04. 11.

Do Levíc cestovali naši futbalisti s dobrou náladou a plánom minimálne remizovať, aby si udržali odstup aspoň 9 bodov na čele tabuľky.

Zápas sa začal za extrémne veterného počasia. Silný vietor dul do chrbta hráčom KFC, ktorí sa snažili využiť prvý polčas na vsietenie gólu, no len ťažko sa presadzovali proti obrane Levíc. V prvých desiatich minútach strieľali dvakrát, no v oboch prípadoch skončila lopta mimo brány. Vietor pritom veľmi nepríjemne menil jej smer. Okrem niekoľkých ďalších náznakov to však bolo z našej strany všetko. Bohužiaľ, Levice z dvoch príležitostí vsietili jeden gól – najprv, v 27. minúte z priameho kopu z hranice šestnástky posielal Pavlík loptu tesne vedľa našej ľavej tyče a o desať minút neskôr sa ten istý hráč už tešil z gólového úspechu. Po vyrazenej strele Zimu sa dostal k lopte a zasúval do otvorenej bránky. Tomu predchádzala pekná individuálna akcia Gabriela Šveca.

[nggallery id=40]

Do druhého polčasu sme tak museli nastúpiť s väčším odhodlaním hrať a dať gól. Vietor trochu ustál, no stále nepríjemne silno fúkalo. Prvý roh v zápase sme zahrávali my v 64. minúte. Bola to desaťminútovka, v ktorej sme sa dvakrát dostali na dostrel súperovej bránky, no naše útoky, ktoré sme ťahali hlavne po pravej strane, sa končili bez úspechu. Naopak, trochu nebezpečnejší boli Levičania. Síce nedržali loptu na kopačkách s istotou, no hráči Komárna mali čo robiť, aby nedostali druhý gól – to v úseku zápasu, kedy zahrávali žlto-zelení dva rohové kopy (jeden točil nebezpečne na bránu Pavlík) a pred bránou ostal osamotený Zima. Ku koncu sa zvyšoval tlak hráčov KFC – najväčšiu šancu nám odkopom v poslednej chvíli zmaril brankár Ivančič. Do konca zápasu sa už ale veľmi nezapotil a Levice si najtesnejší náskok ubránili.

Prvý inkasovaný gól teda znamenal aj prvú prehru v jarnej časti. O vyrovnanosti súperov hovorí aj fakt, že sme Levice doma porazili rovnako, 1:0. Zápas v Leviciach ovplyvnil nepríjemný a silný vietor, no paradoxne vyšiel polčas lepšie tímu, ktorý musel okrem súpera bojovať aj s ním. Levice dali gól po peknej akcii, ktorá ale bola jedinou poriadnou v prvom polčase. Levice hrali od začiatku zápasu tvrdo, dá sa povedať, že až za hranicou slušnosti a pravidiel. Svoje si odžil hlavne Gonzáles, ktorý sa v priebehu zápasu celkom stratil. V dobre fungujúcej obrane Komárna sa našli aj trhliny, ktoré napokon Levice využili na víťazný gól.

Netreba sa ale znepokojovať, pred Levicami máme na čele ešte šesťbodový náskok!

FK Slovan Levice – KFC Komárno –  1:0
Góly: 37′ Pavlík