Šport 2012. 03. 17.

MBK Rieker Komárno bude bojovať o medaily!!!

KONEČNE! Po dlhých rokoch čakania sa MBK Rieker Komárno prebojovalo do semifinále basketbalovej Extraligy! Zariadila to tretia výhra nad Žilinou!

Basketbalisti Komárna našli v Žilinčanoch súpera iba v prvej štvrtine. Len osemčlenná výprava na juh Slovenska držala krok s víťazom základnej časti osem a pol minúty. Od stavu 14:14 sa šnúrou 16 bodov Komárňania po prvýkrát a zároveň definitívne od svojho súpera odtrhli. Prvý kôš Žiliny z hry potom zaznamenal až Šoška, ktorý svojmu tímu pomohol po psychickej i hernej stránke napriek zranenej ľavej ruke. To už ale bolo 30:17 a komárňanská športová hala neúspech Obuvníkov nepripúšťala. Keď sa už zdalo, že si Žilinčania vytvoria tlak a začnú skracovať náskok domácich, tréner Rón poslal po oddychovom čase na ihrisko Johnathona Jonesa, ktorý napriek ambíciám Žilinčanov bezproblémovo dirigoval hru domácich.

Druhý polčas už jasne patril kanonáde Komárňanov, ktorí chceli na záver série naložiť svojmu súperovi stovku na dlhú cestu domov. Druhý polčas napokon vyhralo MBK Rieker Komárno pomerom 51:30, pričom sa do streleckej listiny zapísali všetci hráči domácich, a celkovo dohrávali zápas v exhibičnom tempe, ktoré nechcela už meniť ani Žilina. Stý bod zaznamenal najlepší strelec zápasu Kratochvíl, ktorému sekundoval Bilič, tiež so 17 bodmi.

MBK Riker Komárno – BK Váhostav Žilina 100:59 (23:14, 24:15, 26:18,27:12)
Body: Bilič 17, Kratochvíl 17 (11 doskokov), Keller 16 (9 doskokov), Dubovský 12 (trojky 3/5), Jones 12 (6 asistencií), Jurík 8, Szabó 7, Bilík 6, Johnson 6, Bíňovský 3

Rekapitulácia 3. hracieho dňa play-off

MBK Rieker Komárno – BK Váhostav-SK Žilina 100:59 (23:14, 24:15, 26:18, 27:12)
konečný výsledok série 3:0, Komárno postúpilo do semifinále play-off
Najviac bodov: Kratochvíl a Bilič po 17, Keller 16 – Šoška a Kosa po 13, Hoferica 12
TH: 26/15 – 21/14, fauly: 18 – 21, trojky: 9 – 3, rozhodovali: Lamoš, Szibilla a Matejčík, 1000 divákov

BC Prievidza – ONYX Levice 77:80 (18:35, 12:17, 18:12, 29:16)
stav série 1:2
Najviac bodov: Godbold 24, Phillips 19, Pelle 15 – Grant 17 a Modrič po 17, Bernard 11
TH: 23/11 – 15/17, fauly: 17 – 22, trojky: 6 – 5, rozhodovali: Lukáč, Fuska a Hlinka, 2500 divákov

BK Istra Svit – MBK Handlová 105:82 (23:9, 24:27, 28:20, 30:26)
stav série 2:1
Najviac bodov: Henderson 25, Berkis 22, Mascoll 17 – Anthony Jones 25, Green 21, Hampton 20
TH: 21/15 – 20/14, fauly: 22 – 24, trojky: 12 – 10, rozhodovali: Brziak, Karniš a Turčin, 600 divákov

BK Bemaco Nitra – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 73:61 (17:17, 18:16, 22:15, 16:13)
Najviac bodov: Tomek 15, Majok 13, Clemente a Žiak po 12 – Lošonský a Moupegnou po 17, Jefferson 14
TH: 16/14 – 30/17, fauly: 22 – 14, trojky: 3 – 6, rozhodovali: Ženiš, Šarišský a Šramko, 750 divákov