Región 2016. 07. 18.

15. Oaza International Gastrofestival – Megapiknik na zjedenie. Príď a ochutnaj!

Pätnásty ročník najväčšieho medzinárodného gastrofestivalu na Slovensku odštartuje vo štvrtok 4. augusta 2016 v Oaza Camp Komoča neďaleko Nových Zámkov. Trojdňový piknik pod holým nebom je spojený s dovolenkovým relaxom, priateľskou atmosférou a príjemným prostredím piesočnatej pláže.

Jubilejný gastrofestival bude tento rok skutočným megapiknikom na zjedenie. Pätnásty ročník je najväčšou ochutnávkou domácich špecialít. Môžete koštovať to najlepšie, čo ponúka tunajšia južanská kuchyňa. O chute regiónu sa postarajú okrem iných aj vychýrení kuchári z Csípos bandy. Kulinárska zóna pod názvom DEGUSTAČNÝ DVOR ponúkne približne 7 rôznych druhov jedál, medzi nimi napríklad hungaricum birka pörkölt (baraní perkelt), tradičný maďarský kotlíkový guláš, halászlé, jedlá z diviny, jókaiho fazuľový guláš, pečené koleno a špeciality od METRO šéfkuchárov.
Ako ochutnávať jedlá v degustačnom dvore? Priamo v areáli festivalu si návštevníci zakúpia degustačné kupóny, ktoré ich oprávnia na ochutnávku degustačných porcií. Jedna porcia má hodnotu viacerých kupónov. Kapacita tejto zóny je obmedzená do vypredania zásob.

GF_01-(2)Festival sa pýši viacerými jedinečnosťami. Zúčastňuje sa ho rekordných 250 družstiev
z rôznych častí Európy, šialené nápady súťažiacich každoročne prekvapujú fantastickými úletmi a sú veľkým obohatením festivalu. O zlaté varešky súperia originálne masky, vtipne odeté osôbky či filmové postavičky. Gastrofestival nie je len o jedle, ale hlavne o zábave. Súťažiaci priznávajú, že bez vášne k jedlu, dobrej nálady a ľudovej múdrosti „láska ide cez žalúdok“ by určite gastrofestival nebol tým pravým. O zábavu medzi súťažiacimi sa opäť postará Ivan Tuli Vojtek.
Odborná tridsaťčlenná porota zložená zo špičkových šéfkuchárov zo Slovenska i Maďarska – Jaroslav Žídek, Benke Laci, Vojto Artz, Bindics Imre a iní, odovzdajú ocenenia najlepším družstvám, ktoré sa zapoja do súťaže vo varení v 10 kategóriách. Súťaž vo varení odštartuje v hlavný deň podujatia, t.j. 6.augusta v sobotu ráno o desiatej hodine, a potrvá do popoludňajších hodín, kedy upravené porcie jedál družstvá odovzdávajú porotcom na degustáciu.

GF_01-(3)U nás prepadnete nefalšovanému mulatságu či retro párty na pláži. Bohatý program ponúka desiatky multižánrových live hudobných vystúpení, napr. Deák Bill Blues Band, Zoltán Erika, Nagy Feró és a Beatrice, Polemic, Kozmix, Kis Grófó, Bódi Csabai, DJ Čeku… Priateľská atmosféra vás úplne pohltí do sveta chutí, vôní a zábavy.
Oáza International Gastrofestival 15 rokov prináša ten pravý guláš, nefalšovanú zábavu pod holým nebom a najväčšie gastro-festivalové úlety.
Príďte si vychutnať najväčšiu gastronomickú súťaž pod holým nebom!

GF_01-(1) GF_01-(4) GF_01-(5)

13600069_510175872521116_3636350618049808354_n