Kultúra 2012. 11. 15.

20. ročník festivalu Blues Slovakia príde do Komárna

Slovenská bluesová spoločnosť v spolupráci s mestom Komárno organizuje v sobotu, dňa 1.12.2012 jubilejný 20. ročník festivalu Blues Slovakia.

Festival sa bude konať v Rév klube v Komárne, ktorý je na Pevnostnom rade 142, so začiatkom o 18,00 hod., vstup je bezplatný a účinkovať bude šesť zoskupení: Old Gang (Komárno), Petra Börnerová duo (Bílina CZ,Komárno), Bornemissza Ádám (Budapešť), Second Band (Trnava), B.&The MoneyMakers (Zvolen), D Blues band (Levice) a ďalší početní hostia. Na festivale budú udelené výročné ceny Slovenskej bluesovej spoločnosti.

Tento festival je poriadaný záverom kalendárneho roka a je akýmsi bilancovaním celoročnej práce bluesmanov a zároveň aj reprezentatívnou prehliadkou kapiel. Prvých jeho 11 ročníkov sa konalo v Trnave, ďalšie ročníky už boli putovné a prešli doteraz mestami Skalica, Levice, Prievidza, Bratislava, Bardejov, Nové Zámky, Humenné a Lozorno. Tohtoročný festival sa koná za finančnej podpory Ministerstva kultúry SR a finančnej a organizačnej pomoci mesta Komárna.

Line up:
18.00 – Second Band (Trnava,SK)
19.00 – Old Gang (Komárno,SK)
20.00 – Petra Börnerová duo (CZ/SK)
21.00 – Bornemissza Ádám (Budapest, HUN)
22.00 – B. & The MoneyMakers (Zvolen,SK)
23.00 – D Blues Band (Levice,SK)

Vyjadrite svoj názor