Šport 2014. 09. 05.

SPARTAK VKP KOMÁRNO sa stal víťazom Belatti Cup 2014!

Komárňanskí volejbalisti vyhrali kvalitne obsadený turnaj Belatti Cup 2014 v domácom prostredí, keď im na prvenstvo stačila aj sobota. V nedeľu si dokonca mohli „dovoliť“ zaváhať, aj tak sa tešili z cenného prvenstva.

Už v úvodnom vystúpení naši volejbalisti zvládli náročnú doobedňajšiu misiu, keď proti minuloročnému piatemu celku slovenskej extraligy VK Prievidza dobre začali, no po zvládnutom prvom sete sa ukázali aj kvality súpera, ktorý vyrovnal na 1:1. Domáci hráči sa však včas zmobilizovali a sústredenou hrou dostali Prievidžanov na lopatky. Počas nasledujúcich dvoch setov zväčša udávali tempo hry a zaslúžene sa tešili z ich ziskov, ako aj z celkového víťazstva 3:1 na sety.
Proti štvrťfinalistovi českej ligy to mali Komárňania opäť ťažké. SK Volejbal Brno kládol odpor prakticky počas celého duelu a len naša skvelá hra nám mohla zabezpečiť dôležitý a cenný triumf. A tak sa aj stalo. Hoci sme v druhom sete odvrátili dva setbaly, nakoniec aj tak ho získali hosťujúci volejbalisti. Potom už Komárno nenechalo nič na náhodu a peknými smečmi i blokmi rozleptali hru súpera, ktorý sa v ďalšom priebehu nechytal. Domáci vyhrali úplne zaslúžene opäť 3:1 na sety!
V nedeľu už bolo jasné, že domáci Spartak VKP sa stane víťazom turnaja aj bez ohľadu na konečný výsledok proti najlepšiemu celku Maďarska KRC Kecskemét. Bol to náročný boj, ktorý zastihol v lepšej pohode hráčov spoza našich južných hraníc. Dobre podávali, bali účinné smeče, preto sme v prvých dvoch setoch ťahali za kratší koniec. V tom treťom sme sa predsa len chytili a získali sme ho. Kvalita však v tomto stretnutí bola na strane súpera, preto, hoci sa naši hráči úporne snažili, dnes to na Kecskemét nestačilo. Prehrali sme štvrtý set a tým aj zápas v pomere 1:3.
Víťazstvo na turnaji nám však už neuniklo a v príjemnej atmosfére a príhovore generálneho manažéra Spartak VKP Komárno László Ferencza boli mužstvám rozdané ocenenia so želaním úspešného nasledujúceho ročníka 2014/2015.
Kompletné výsledky turnaja Belatti Cup 2014:
Sobota:
Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:20)
KRC Kecskemét – SK Volejbal Brno 2:3 (24:26, 18:25, 25:20, 25:23, 13:15)
Spartak VKP Komárno – SK Volejbal Brno 3:1 (25:17, 25:27, 25:17, 25:19)
VK Prievidza – KRC Kecskemét 3:2 (22:25, 25:20, 24:26, 25:22, 15:8)
Nedeľa:
SK Volejbal Brno – VK Prievidza 3:0
KRC Kecskemét – Spartak VKP Komárno 3:1 (25:15, 25:17, 20:25, 25:18)

Konečná tabuľka Belatti Cup 2014:
1. Spartak VKP Komárno (SVK)    –    6 bodov, 7:5 na sety
2. SK Volejbal Brno (CZE)               –    5 bodov, 7:5 na sety
3. KRC Kecskemét (HUN)                –    5 bodov, 7:7 na sety
4. VK Prievidza (SVK)                       –    2 body, 4:8 na sety

Individuálne ceny:
Najlepší smečiar: Csanád Dávid (KRC Kecskemét)
Najlepší nahrávač: Tomáš Hollý (Spartak VKP Komárno)
Najlepší blokár: Robin Pělucha (Spartak VKP Komárno)
Najlepšie libero: Matej Kubš (VK Prievidza)
Najproduktívnejší hráč turnaja: Andrej Patúc (Spartak VKP Komárno)

Aj individuálne ocenenia po skončení turnaja hovoria o prevahe našich hráčov na tomto turnaji, preto sa už teraz môžeme tešiť na majstrovské boje, ktoré v komárňanskej športovej hale vypuknú už 20.septembra, kedy privítame na domácej palubovke Humenné. Dovtedy sa naši chalani pripravujú na svojich tréningoch a v prípravnom období absolvujú aj ďalšie zápasy, o ktorých vás včas budeme informovať.
VKP Spartak Komárno, len tak ďalej, Belatti Cup 2014 ukázal, že s nami treba počítať! Bol to výborný turnaj a už sa tešíme na ďalšie súboje!