Mix 2019. 02. 20.

5 anekdot, ktoré pochopia len Komárňania

Dozaista sa ti už stalo, že v konverzácii s „nekomárňanom“ padlo zopár slov, ktoré viedli k trápnemu tichu alebo k zmene témy. Niektoré veci pochopí len Komárňan a krátky list práve takýchto krátkych fráz a anekdot sme pripravili v tomto článku.


„Ideme na retro?“

Retro je pojem, ktorý môže označovať čokoľvek od oblečenia, hudby, až po slová z čias minulého storočia. V Komárne slovo „retro“ však nadobúda novú dimenziu. Tak čo Komárňania, vidíme sa na retre?

Image result for disco

„Hranolky kečuppal“

Alebo inak povedané, kombinovanie dvoch lokálne používaných jazykov. Zaujímavé slovné kombinácie, ako napríklad toto jedno uvedené vyššie, by rozlúštil len málokto z iných kútov Slovenska.

Pártybus

Cez víkend je v Komárne meno Zoli a Pártybus skloňované všade možne. Kto by predsa nebol za párty na kolesách?!

Tak, ako začať?

Mnoho z nás si isto premietnu a premyslia svoje slová než ich vyslovia (aspoň by sme teda mali). V niektorých prípadoch je ťažké odhadnúť, či sa hodí pozdraviť sa v slovenčine alebo v maďarčine. Introverti tak majú v našom meste o výzvu navyše.

Pod vodárenskou vežou

Tento druh večernej zábavy v redakcii (ne)odporúčame, no medzi mladými bola v minulosti vodárenská veža dobrým štartom pre piatkový alebo sobotný večer.

Image result for komarno vodarenska veza

Zarezonoval náš list vašimi spomienkami? Pokojne sa o ne s nami  podeľte v komentároch pod článkom!

Zdroj: flickr