Šport 2017. 10. 04.

7. októbra budeme môcť vidieť súťažiť halové cyklistky z kolárova naposledy

Ukončia svoju aktívnu kariéru

Najznámejšími športovkyňami z Kolárova sú štyri členky ACT4 – Vincze Alica, Szabó Dóra, Glofák Viktória a Domin Henrietta, ktoré svoju aktívnu kariéru onedlho ukončia. Ich poslednou súťažou budú majstrovstvá sveta v rakúskom Dornbirne, ktoré budú prebiehať v novembri. No pred tým budú vystupovať 7. októbra v Komárne na Otvorených Majstrovstvách Slovenska v halovej cyklistike. Na tejto udalosti predvedú okrem svojho programu aj veľkolepú show.

Otvorené Majstrovstvá Slovenska v halovej cyklistike usporadúva Klub halovej cyklistiky- Kolárovo v Športovej Hale v Komárne. Kategória detí bude súťažiť predobedom od 10:00 do 12:00 a po 12:00 hod. si zmerajú schopnosti populárne cyklistky ACT4 s halovými cyklistami z celej krajiny.

Tri členky skupiny ACT4 (Vincze Alica, Szabó Dóra a Glofák Viktória), čoskoro ukončia svoju aktívnu športovú kariéru. „Dievčatá chodia na univerzitu, vysokú školu, alebo už pracujú odôvodňuje toto rozhodnutie predseda klubu, Szeder Gyula – nachádzajú sa každá inde a tak je veľmi ťažké organizovať tréningy. No a tým pádom už nevedia dosť trénovať k tomu, aby sa zúčastňovali na súťažiach.“

Našťastie sa s nimi budeme môcť ešte stretnúť: radi budú vystupovať na akýchkoľvek podujatiach a tým popularizovať tento zaujímavý, pekný druh športu.

Avšak najmladšia členka ACT4 16 ročná Domin Henriett pokračuje v športovej kariére. Klub z Kolárova už pripravuje náhradu a Henriett bude jednou zo štyroch členiek tímu. Stredoškoláčky Junior ACT4 Slovakia, podľa mien: Domin Henriett, Domin Anasztázia, Panna Rebeka Mihalics a Kulich Eszter dosiahli na tohtoročných Majstrovstvách Európy krásne výsledky: Na podujatí, ktoré sa konalo v máji v Prahe získali bronz. „Aj oni sa predstavia na terajšej komárňanskej udalosti – odpovedá na našu otázku Szeder Gyula. – Publikum sa bude môcť pozrieť, ako sa už začínajú približovať k šikovnosti dospelých dievčat.“ 

ACT4 je na Slovensku jednou najznámejšou športovou skupinou. Za posledné roky získali na svetových, ale aj na Európskych majstrovstvách viacero medailí. Minulý rok sa pričinili aj k tomu, aby ich spoznala celá krajina, keďže vyhrali talentovú súťaž, ktorú vysielala TV JOJ „Česko Slovensko má talent.“ Od tohto momentu vystupovali dievčatá aj v slovenských médiách, mohli ste ich napríklad vidieť s Petrom Saganom v reklame pre Telekom.