Kultúra 2016. 01. 29.

Adam Ďurica v Komárne

Adam Ďurica, autor hitov Neľutujem, Láska-Veda, Predpoveď počasia a Mandolína a držiteľ Platinovej platne za úspešný album Mandolína, vystúpi už 12. februára v Dome Matice slovenskej v Komárne.

Spolu s ním príde aj niekoľko násobná Zlatá slávica Zuzana Smatanová, ktorá je hosť celého turné.

Čoskoro vystúpiš v Komárne v rámci svojho turné s názvom Mandolína Tour. Hral si už u nás niekedy predtým? Čo máš na Komárne rád?
V Komárne som hral asi pre rokom a musím povedať, že to bol jeden z najlepších koncertov, ak nie ten najlepší koncert toho leta. Publikum v Komárne skvele reagovalo a vytvorilo perfektnú atmosféru a to je vlastne dôvod, prečo sme sa rozhodli urobiť jeden koncert Mandolína Tour aj v Komárne. Komárno trošku poznám. Vždy nám tu chutilo, Komárno si spájam s dobrou kuchyňou.

Na čo sa môžu tvoji fanúšikovia z Komárna na koncerte tešiť? Čo si si pre nich pripravil?
Koncert bude kompletná šou vystavaná z môjho albumu Mandolína, ktorý zahráme s kapelou celý v koncertných úpravách. Samozrejme, nemôžu chýbať moje hity ako Neľutujem, Mandolína alebo Láska-veda, ktoré vyniknú vďaka prepracovaným svetlám. Každý jeden koncert pripravuje 17 ľudí a myslím, že je to aj vidieť. Veď napokon treba sa prísť pozrieť :-)

Tvoj posledný singel sa volá Tak to vidím ja, ktorý je aj titulnou skladbou k novému seriálu na TV JOJ ZOO. Má veľmi intímny videoklip. Kde ste ho nakrúcali a ako celé nakrúcanie prebiehalo?
Klip k tejto pesničke je veľmi osobný, keďže v ňom na záver môžete vidieť moju priateľku. Klip je o nás a vznikol tak trochu náhodou. Pôvodne sme ho totiž nemali v pláne točiť. Ja som bol s priateľkou v Tatrách trošku si oddýchnuť po jesennej časti turné a zavolal som Jarisovi, môjmu režisérovi, ktorý býva v Prešove, čo už je len kúsok a napadlo nás, či by neprišiel za nami urobiť krátke lyric video. Ale nakoniec sa to Jarisovi tak zapáčilo, že z toho vznikol krásny klip so silnou atmosférou z našej hotelovej izby.

Po koncerte Mandolína TOUR v Komárne, máš pripravené ešte dva špeciálne koncerty. Jeden v Bratislave a druhý v Košiciach. V čom budú tieto koncerty odlišné ako napríklad ten v Komárne?
Koncerty Mandolína Špeciál budú veľkým finále a takou peknou rozlúčkou s celým Mandolína Tour. Budú v oveľa väčších sálach s kapacitou vyše 1000 ľudí, bude na nich špeciálne nadizajnované pódium, väčšia svetelná šou a aj hudobné prekvapenie, o ktorom už viac neprezradím.

Aké sú tvoje plány do budúcna? Čo chystáš, keď Mandolína TOUR skončí?
Keď Mandolína Tour skončí, čaká ma plný kalendár vystúpení a veľa práce na nových pesničkách, ktoré už teraz pripravujem. Ale teraz je pre mňa veľmi dôležite turné a takisto aj koncert v Komárne, na ktorý sa už veľmi teším.