Mix 2019. 10. 22.

Aj komárňanskí záchranári sa pridali k výzve Tetris challenge

Začiatkom septembra sa na internete objavila najnovšia výzva s názvom Tetris challenge, ktorej základom je na jednej fotke ukázať predmety, ktoré sú súčasťou súkromného alebo pracovného života. To sa ujalo v organizovanej forme, najlepšie pri rozmiestnení na zemi.

Výzvu začali policajti z Zürichu, ktorí túto fotku zverejnili na svojom Instagrame ešte 1. septembra.

Fotka sa rýchlosťou vírusu rozšírila po internete a k výzve sa pridali aj mnohí ďalší ako napríklad policajti, hasiči a aj záchranári.

V Maďarsku sa do výzvy pridalo už viacero zložiek, z oblasti záchrannej zdravotnej služby na Slovensku sa tak stalo v nedeľu. Dokonca sa o Tetris fotku postaral tím z Komárna.

Poznáte tetris challenge? Už aj slovenskí záchranári sa zapojili do celosvetovej výzvy ukázať, čo všetko sa nachádza v…

Uverejnil používateľ Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR Nedeľa 20. októbra 2019

Redakcia sa skontaktovala s jedným zo záchranárov- Andorom Dégim a vyzvedala o vzniku fotky: „Na Instagrame a Facebooku som videl viacero fotiek a nakoľko sa ešte záchranári zo Slovenska nezapojili do Tetris challengeu, tak som dostal nápad, že my by sme mohli byť prví. Samozrejme sme si vypýtali povolenie od riaditeľa, ktorý nám fotku odobril. Aj kolegovia boli veľmi nadšení z nápadu, tak ani to nás neodradilo, že sme mali za sebou nočnú službu,“ povedal nám člen komárňanskej záchrannej zdravotnej služby.