Región Dél-komárom 2022. 09. 20.

Aj Komárom sa zapojí do Európskeho týždňa mobility

Deň bez auta sa uskutoční v rámci Európskeho dňa mobility, Komárom bude súčasťou už jedenásty krát. Ide o jednu z najväčších kampaní v oblasti ochrany životného prostredia. Cieľom programu je zatraktívnenie ekologickej dopravy.

Od referentky ochrany životného prostredia Bernadett Havran-Tóthovej sme sa dozvedeli, že ústredné podujatie bude na brehu jazera Rüdiger v Komárome v stredu 21. septembra od 9.00 h.

„Počas dňa srdečne vítame žiakov materských a základných škôl, keďže sme pre nich pripravili množstvo zaujímavého programu,“ informovala Bernadett Havran-Tóth.

„Vyhlásili sme okrem iného projekt Na bicykli a kolobežke do školy. Týmto chceme spropagovať cyklistickú a kolobežkovú dopravu medzi žiakmi základných a stredných škôl. Tí, ktorí sa chcú zúčastniť, by mali ísť do školy na bicykli a/alebo kolobežke počas 5 dní od 16. septembra do 22. septembra, čo je Európsky týždeň mobility. Medzi účastníkmi budú vyžrebované hodnotné darčeky.“

Ďalším súvisiacim programom je, že Policajný zbor (Dél-)Komárom tento týždeň pripravuje pre študentov sériu prednášok. A 22. septembra od 7:30 sa budú konať cykloraňajky na Jókaiho námestí a na rohu Mártírok útja – Bem utca, ako aj v Szőnyi, Námestí Hősök a Koppánymonostor v okolí materskej školy.

Zdroj: komarom.hu