Región Dél-komárom 2024. 06. 24.

Aj tento rok sa v Komárome bude konať Food Truck Show a Piknik!

Tento rok sa Food Truck Show a Piknik bude konať od 28. do 30. júna v Jókai Liget v maďarskom Komárome. V pondelok popoludní 17. júna sa na mieste konala tlačová konferencia o programe.

„Posledný júnový víkend, medzi 28. a 30. júnom, zavíta do nášho mesta najväčší Street food festival,“ povedal hlavný organizátor Food Truck Show Zoltán HorváthPočas troch dňov sa v Komárome udomácnia účastníci food truck show zloženou z 24 kamiónov s najobľúbenejšími food truckmi Maďarska. Medzi jedlami budú Tom-Yum, Meraki, Belfrit, Che Che Burger, Crunchy, Black Heaven, Pizz’Burger, The Grilled Piggy, Smokey Monkies BBQ, Grey Catfish Halbár, Mexkitchen a ZING.“ Medzi drink truckmi sú Borkas, Costa, Sörbie, Legenda, Jack Daniel’s Bar, Sanpellegrino, Mionetto, Spritz Bar a samozrejme sú pripravené aj s dezertmi, takže tento rok nebude chýbať ani Levanduľa, Happy Churros a WaffelLand. „V desiatej sezóne organizujeme už stý Food Truck Show a veľmi sa tešíme na víkend v Komárome, pretože minulý rok sme sa stretli so skvelými, milými ľuďmi v nádhernom prostredí,“ dodal Zoltán Horváth.

Gábor Radics, za Komáromi Városmarketing Kft., povedal, že na druhom Komáromi Food Truck Show bude na záujemcov čakať nielen jedlo, ale aj niekoľko miestnych organizácií a združení, tiež hudobné programy a rôzni účinkujúci.

V piatok 28. júna od 17.00 do 20.00 h privíta najmenších Detské oddelenie Mestskej knižnice Jókaiho Móra papierovým divadielkom. Chýbať nebude ani návštevnícke centrum dedičstva Brigetio, DIVISZ a herňa Virgonckodó zase prinesie deťom veľké drevené hračky. V piatok od 18:00 do 22:00 Dj. Máriusz prinesie  najlepšiu hudbu.

V sobotu 29. júna od 10.00 h čakajú na rodiny remeslá Kemence Egyesület. „V čase od 16:00 do 20:00 sa návštevníci Jókai Ligeta môžu povoziť na konskom povoze,“ povedal Gábor Radics , „vyskúšať bude aj interaktívny koberec Street Generations.“ Komáromská skupina Maďarskej maltézskej charitatívnej služby a oblastná organizácia Maďarského červeného kríža v Komárome pripravia druhú Komáromskú Food Truck Show s remeselnými výrobkami a zeleným programom KÖSZ, teda malomestských dobrovoľných smetiarov. „Deti nezostanú bez interaktívnych hier ani v sobotu,“ dodal, „lebo do 20. hodiny ich čaká Bakonyi Fajátékok.“ Od 18:00 do 22:00 Dj. Bagó poskytuje hudbu na pozadí.

V sobotu od 14.00 do 18.00 dofarbuje program aj Street Music Festival. Dóra Hajnal, konateľka Komáromi Kulturális Kft., povedala: „Na všetkých čaká bohatý hudobný program, od ľahkej hudby cez vážnu hudbu až po ľudovú hudbu. Živé hudobné vystúpenia budú prebiehať súčasne a nepretržite, oplatí sa vypočuť si ich všetky.“ Attila Bereczkei a Dávid Őri zavedú poslucháčov do sveta ľahkej hudby a gitarovej hudby, Bence Varga, Marcell Pethő a Nagy Tünde zahrajú na violončelo a husle. Bratia Lázókovi, Richárd Lázók a Márió Lázók na klavíri a husliach, potešia publikum vážnou i ľahkou hudbou.

Stretneme sa od 28. do 30. júna na druhom Komáromi Food Truck Show a pikniku v Jókai Liget!