Kultúra 2014. 02. 14.

Akcia roka! David Hasselhoff s KITTom prinesie do Orechovej Potône hviezdy 80. a 90. rokov!

Tomuto neuveríte! 2 Unlimited, Rick Astley, Samantha Fox či Vengaboys prídu 4. júla do Orechovej Potône v okrese Dunajská Streda, kde sa odohrá asi najväčšia dedinská diskotéka v histórii. Hlavnou hviezdou však bude iná legenda 80-tych a 90-tych rokov – herec a spevák David Hasselhoff, ktorý je patrónom celého podujatia.

Spomienkových podujatí pre generáciu dnešných tridsiatnikov a štyridsiatnikov sa na Slovensku konalo už niekoľko, v ostatných rokoch v Bratislave aj v Košiciach koncertovali Rick Astley, 2 Unlimited aj DJ Bobo. Žiadna z doterajších akcií však nikdy nebola taká monumentálna ako podujatie s názvom Celebrate the 80’s & 90’s with The Hoff.

Dejiskom slovenskej zastávky turné bude Orechová Potôň s výhodnou polohou asi 42 kilometrov od Bratislavy. Samotný názov obce je ideálny na marketing v štýle „najväčšia dedinská diskotéka histórie“, no dôvod, prečo sa táto akcia koná práve tam je omnoho praktickejší. Moderný automobilový okruh Slovakia Ring by mal bez problémov zvládnuť nával desaťtisícov fanúšikov a navyše táto akcia nebude len o koncertoch ale aj o autách. Hasselhoff si totiž so sebou prinesie aj slávne hovoriace autíčko KITT z kultového seriálu Knight Rider, ktoré na podujatí snáď aj predvedie priamo na trati.

Kitt 2