Mix 2022. 11. 04.

Ako si vybrať módny opasok? Nájdenie dokonalého opasku pre neho a pre ňu

Správny opasok môže byť rozdielom medzi slušným a skvelým outfitom. Dobrý opasok môže tvoriť celý outfit, zatiaľ čo ten nesprávny ho môže veľmi jednoducho pokaziť. Aj keď sa to tak na prvý pohľad nezdá, nemôžete len tak nosiť opasok na všetko od oblekových nohavíc, cez kardigány, až po plesové šaty a očakávať, že jeden druh opasku bude vo všetkých outfitoch vyzerať dobre. Ako si teda vybrať perfektný opasok bez ohľadu na vek a pohlavie?

Váš opasok musí byť odrazom vášho štýlu

Nesnažte sa, aby váš opasok hovoril niečo iné ako zvyšok vášho oblečenia. Opasky sa môžu zdať všestranné, ale v skutočnosti sú veľmi špecifické a nájsť ten správny opasok môže byť ešte ťažšie ako nájsť ten správny pár topánok. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je identifikovať váš vlastný osobný štýl alebo aspoň outfit s konkrétnym oblečením, ku ktorému opasok potrebujete. Následne hľadajte kúsok, ktorý by tento štýl zvýraznil. U pánov totiž rovnako nefunguje nosiť jeden pánsky opasok https://answear.sk/k/on/doplnky/opasky  na džínsy i na oblekové nohavice, ako u dám nosenie rovnakého opasku na elegantné šaty a na športové nohavice. Neskúšajte preto miešanie dvoch štýlov – nefunguje to.

Vyberte si správnu šírku opasku

U mužov i u žien platí, že aby váš opasok vyzeral na vás dobre, potrebujete zvoliť vhodnú šírku, ktorá bude vhodná ku zvyšku oblečenia ale aj k vašim proporciám. Hrubé bedrové opasky sú skvelé pre ženy s dlhším trupom, pretože pomáhajú skrátiť hornú časť tela, a dámy tak vyzerajú proporcionálnejšie. Ženy s krátkym pásom, na druhej strane, vyzerajú lepšie v tenkých opaskoch https://answear.sk/k/ona/doplnky/opasky , pretože nezakrývajú opaskom strednú časť tela a nevyzerajú, akoby im chýbal pás.

Váš opasok vnímajte ako šperk

Ak by ste nenosili veľké, mohutné, starožitné zlaté šperky, nekupujte si opasok s veľkou, mohutnou, starožitnou zlatou prackou. Pokiaľ si ho už ale zvolíte, rozhodne to neznamená, že musíte zladiť sponu na opasku so šperkmi. Okázalý opasok bude pútať pozornosť, a tak sa hodí skôr k jednoduchším outfitom a minimalistickým šperkom, ktoré už často nemusíte dopĺňať ničím ďalším. V mnohých prípadoch možno postačí elegantný pánsky šál alebo dámska jemná šatka – menej býva viac.

Vyberte si správnu dĺžku

V ideálnom prípade by ste si váš opasok mali zapínať na stredovej dierke. Akékoľvek kratšie alebo dlhšie zapínanie nemusí vyzerať dobre. V prípade dlhších opaskov ich koniec nemusí ležať naplocho a môže nepekne odstávať. Nechcete predsa, aby vyčnieval zakaždým, keď pohnete rukou. Podobný problém nastáva aj v prípade príliš krátkych opaskov. Niektoré dámske opasky, najmä tie, ktoré si chcete uviazať napríklad na šaty, sú však schválne o niečo dlhšie, avšak bývajú často vyrobené z mäkkej kože tak, aby ste koniec mohli pohodlne zaviazať na mašľu alebo na iný ornament.

Kedy nosiť opasok?

Ak vaše nohavice spočívajú na vašich bokoch a nemajú pútka na opasok, nenoste opasok. Bude sa vám celý deň zbytočne kĺzať a rozhodne nebude schopní udržať ho vycentrovaný na páse. Naopak, u pánov je opasok skvelou voľbou na oblekové nohavice alebo aj na klasické chinos nohavice či džínsy, ku ktorým si oblečiete košeľu alebo voľnejšie tričko. Dámy zase ocenia opasky na dlhšie šaty, sukne, svetre, ale tiež na klasické nohavice a džínsy.