Mix Dél-komárom 2022. 09. 29.

Ako to vyzeralo počas druhej svetovej vojny? Rekonštrukciu vojny vám predstavia v Monoštorskej pevnosti

Už roky počas jesene čakajú na každého v pevnosti Monostori vojnové hry z druhej svetovej vojny. Kultúrny manažér Attila Turbók zdôraznil, že počas vojnových hier druhej svetovej vojny sa počas víkendu 1. a 2. októbra, bude predvádzať nemecká, maďarská a ruská vojenská technika z druhej svetovej vojny a takmer stovka tradicionalistov, informuje komarom.hu.

Okrem tradicionalistov prispievajúcich súčasnými zbraňami si záujemcovia môžu pozrieť bojové scény, zbrane, dobové uniformy, tanky, terénne autá, obrnené autá, motocykle ale aj lietadlá.

Attila Turbók zdôraznil, že sme vždy na strane mieru, no snažia sa prezentovať historickú éru. Vojnovú hru je možné vidieť v sobotu a nedeľu od 16:00 pred „zeleným stánkom“. Cez víkend si bude možné zahrať airsoft a dokonca môžete navštíviť monumentálnu pevnosť s vojenskými terénnymi autami a motorkami.  Cez víkend si môžete pozrieť aj výstavu Alexa Gálika zberateľa z južného Slovenska s tematikou svetovej vojny. Oficiálne otvorenie výstavy sa uskutoční v piatok o 18:00 v pevnosti Monostori.

V sobotu a nedeľu môžu diváci vidieť historický muzikál Egri Csillagok v KlapkAréne pevnosti Monostori ; v sobotu o 13.00 a 18.00 h, v nedeľu o 12.00 h. Hru režírovali Gábor Bakó a Csaba Vizeli. V hlavných úlohách môžeme vidieť Gézu Egyháziho, Attilu Csengeriho a Imre Vadkertiho.