Mesto 2022. 02. 10.

AKTUÁLNE: Odsúhlasili predaj bývalej polikliniky. Spoločnosť z Dunajskej Stredy by ju kúpila za 270-tisíc eur

Vo štvrtok 10. februára 2022 sa odsúhlasil predaj bývalej budovy polikliniky v Komárne. Záujem o kúpu má dunajskostredská spoločnosť Manevi SK s.r.o, ktorej vlastníkom je budapeštianska firma Manevi kft.

Nad historickou budovou bývalej polikliniky už dlhšie viseli otázniky. V roku 2011 sa skloňovali slová ako „kúpeľný dom“ a „hotel“ v roku 2017 sa zas hovorilo o polyfunkčnom objekte. V roku 2020 padla reč o rekonštrukcii objektu. Dnes mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo predaj budovy spoločnosti Manevi SK s.r.o z Dunaskej Stredy za 270-tisíc eur.

Poliklinika sa naposledy ocitla ako otázka v januárovom rozhovore s primátorom Keszeghom. Podľa jeho slov mali dostať dve ponuky. „Teraz však musíme počítať s vyššími nákladmi, ktoré sa odhadujú na 8 až 10 miliónov eur, takže mesto naozaj nemá inú možnosť, ako budovu predať. Poslanci to uznali a všetci podporili zámer ponúknuť ju na predaj. Ak by sme dostali vhodnú ponuku a poslanci schvália predaj, budúci kupujúci bude musieť najneskôr do 5 rokov nehnuteľnosť zrekonštruovať,“ povedal v rozhovore.

Podľa príspevku Investigatívneho centra Jána Kuciaka z októbra 2021 je Manevi SK s.r.o. dcérskou spoločnosťou eseročky Manevi z Maďarska. „Stopercentný podiel vo firme vlastní budapeštianska Manevi,“ informuje ICJ. Práve Manevi, sídliaca neďaleko maďarského parlamentu, patrí totiž maďarskej Nadácii pre zachovanie nehnuteľného dedičstva v strednej Európe.