Šport 2011. 11. 15.

Ani druhý zápas proti Iskre nevyšiel

Víťazná mini-séria Komárna je minulosťou. Po štyroch vyhratých zápasoch ‚Obuvníci‘ po druhý raz nestačili na BK Iskru Svit.

Prvý kôš padol po minúte a pol a domácim sa podarilo odskočiť na 4:0. Ako odpoveď premenil Bilík dve trojky a otočil na 8:4. Za hostí sa revanšoval Čosič tiež spoza oblúka a zápas nabral veľmi rýchlo vysoké otáčky. Za hostí skórovali v prvej štvrtine hráči rovnomerne, u Komárňanov sa nedarilo Kratochvílovi, ktorý za 20 minút strávených na ihrisku dal iba dva body (1/7 z poľa). Skóre do konca polčasu utešene rástlo, k trojkovým hodom sa pridali aj Bilič a Berkis, no ani jednému tímu sa nepodarilo odtrhnúť od súpera. Domáci diváci tak videli jedno z najnapínavejších stretnutí doterajšieho priebehu Extraligy. Prvá štvrtina skončila za stavu 21:23 pre Komárno.

Úvod druhej štvrtiny bol na body chudobný, veď po viac ako troch minútach bolo 25:25. Hosťom sa podarilo na chvíľu viesť o 6 bodov, keď Bilič premenil svoju druhú trojku, no okamžite odpovedal výborný Lamar Roberson tiež trojkou. Komárňania sa držali v miernom náskoku, Biličovou treťou trojkou vyhrávali o päť bodov, no v záverečnej minúte domáci hádzali šesť trestných hodov, vďaka čomu znížili na polčasových 45:46.

Po zmene strán sa vedenie stále mierne držalo na strane Komárna, no bolo minimálne. Strelci v tejto fáze zápasu ťažko zameriavali kôš, z jedenástich trojkových pokusov padol iba jeden, a to Komárňanskému rozohrávačovi Jonesovi. Bola to presne tretina bodov hostí v tretej štvrtine. Domácim sa ale nedarilo oveľa lepšie. V 23. minúte bolo 51:51 a za sedem minút sa skóre zmenilo takmer nepatrne na 57:55.

V poslednej časti hry sa tak očakával podobný na body chudobný priebeh, no opak bol pravdou. Domáci si hneď na začiatku vytvorili náskok, z ktorého ťažili až do konca zápasu. Za stavu 64:55 ratoval Bilík trojkou, Jones znížil na 64:60, no Míčka a Čosič uzemnili hostí svojimi trojkami. Štyri minúty pred koncom bolo už 77:66 a hoci sa Jonesovi podarilo dvomi trojkami znížiť, domáci šli následne opäť do vyššieho vedenia a víťazstvo si domáci postrážili.

BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 90:84 (21:23, 24:23, 12:9, 33:29)
Najviac bodov:
Berkis 24, Roberson 20, Čosič 15 – Bilič 23, J. Jones 20, Johnson 13
TH: 21/18 – 21/14, fauly: 23 – 22, trojky: 8 – 10, rozhodovali: Zubák, Bohucký a Fuska, 400 divákov

Ohlasy po zápase:

Lukáš Dubovský, krídlo (4 body, 3 doskoky, 3 asistencie)
V tretej štvrtine ste súperovi dovolili dať len 12 bodov, no aj 9 bodov Komárna je vzhľadom k zvyšku zápasu málo. S akou taktikou a cieľom ste šli zo šatne po polčasovej prestávke?
V šatni sme si povedali, že zlepšíme obranné doskakovanie, aby sme im nedávali toľko druhých šancí ako v prvom polčase. Stávalo sa, že aj keď sme dobre bránili tak nám dal súper kôš na druhý alebo tretí krát.

Martins Berkis bol nesporne v oboch zápasoch so Svitom jeden zo strojcov úspechu Iskry. Minulý rok ste boli spoluhráčmi, majú vaše súboje nejaký špeciálny náboj, alebo extra motiváciu?
Neviem ako to vníma Jimmy, ale pre mňa je to zápas ako každý iný a to aj napriek tomu, že som vo Svite hrával pred dvoma rokmi. Vždy sa treba koncentrovať na momentálny zápas.

Vladimír Klár, krídlo, (nehral pre zranenie)
Zápas bol napínavý takmer až do úplného konca, Sviťania mali navrch vlastne iba v poslednej časti hry, čím to podľa Teba bolo?
Zápas bol vyrovnaný skoro celý čas. Tri štvrtiny sme mali navrch my. V poslednej štvrtine nám nepadli nejaká strely z diaľky a Svit premenil všetko čo vystrelil aj z ťažkých pozícií a myslím si, že nás v poslednej štvrtine aj preskákali a doskočili viacej odrazených lôpt. Ale ako zápas by som ho hodnotil ako veľmi dobrý, avšak na konci nám chýbalo aj trochu šťastia…

Do posledných dvoch zápasov si pre zranenie nemohol nastúpiť. Kedy by si sa mohol vrátiť do hry?
Oddnes som začal s chalanmi trénovať a vyzerá to tak, že noha by už mala byť v poriadku. Ešte stále chodím na rehabilitácie, ale v stredu by som už mal byť trénerovi k dispozícii.

Ostatné výsledky 12. kola:

BC Prievidza – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 88:82 (24:21, 18:30, 22:15, 24:16)
Najviac bodov: Phillips 24, Guede 22, Godbold 16 – Jefferson 24, Baťka 21, A. Jones 19
TH: 22/15 – 16/11, fauly: 19 – 25, trojky: 7 – 7, rozhodovali: Lukáč, Margala a Matejčík, 2000 divákov

BK Váhostav-SK Žilina – MBK Handlová 91:99 (18:20, 24:30, 26:20, 23:29)
Najviac bodov: Petty 25, Šoška 24, Perrin 17 – A. A. Jones 38, Hampton 24, Haviar 16
TH: 27/16 – 35/29, fauly: 27 – 27, trojky: 5 – 10, rozhodovali: Tomašovič, Hlinka a Mlynský, 500 divákov

BK Bemaco SPU Nitra – ONYX Levice 83:62 (18:14, 15:20, 18:16, 32:12)
Najviac bodov: Majok 19, Clemente 13, Vaden 11 – Koštomaj a Richard Klein po 18, Slávik 8
TH: 28/16 – 16/13, fauly: 13 – 24, trojky: 1 – 7, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Hančík, 400 divákov