Mix 2015. 12. 22.

Astra schudla a ponúka nadštandard

Opel Astra po redukčnej diéte a faceliftingu lepšie vyzerá a aj sa lepšie cíti na cestách. Získala preto ocenenie Zlatý volant 2015.

Zašprintujte si na dlhé trate! Spoločnosť Motor Car Nové Zámky, držiteľ prestížnej ceny zákazníckej spokojnosti European CSI Award 2008, autorizovaný predajca a servis značiek Mercedes-Benz a Opel, predstavuje nový Opel Astra. Štíhlejší, elegantnejší a inovatívnejší model automobilu, na ktorom dnes jazdia milióny motoristov. Automobilka Opel sa rozhodla priniesť najmodernejšie technológie, najnovšie inovácie a najúčinnejšie motory do segmentu, kde doteraz neboli dostupné. Nový kompakt kombinuje účinnosť s eleganciou a svojimi špičkovými inováciami nanovo definuje svoju triedu.

opel-astra-0009

„Tri základné hodnoty sú pre nový Opel Astra rozhodujúce: Účinnosť, inovácie a dynamické jazdné vlastnosti,“ povedal Dr. Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group začiatkom leta tohto roku, keď predstavoval novú kapitolu populárneho radu. A podarilo sa! Hoci sa nová Astra predáva iba od začiatku októbra, už má na konte prvé ocenenie – Zlatý volant 2015 v kompaktnej triede. Je to vôbec prvýkrát, čo Opel triumfoval v tejto kategórii.

Opel-Astra-2016-interior-01

Konštruktéri si podľa neho sadli ku kresliacim doskám s čistými papiermi, aby Astru nanovo pretvorili. Vznikla tak bezkonkurenčne najlepšia verzia tohto modelu. Nielenže pôsobí atletickejšie navonok, Astra v skutočnosti pod ceruzkami kreatívcov schudla až dvesto kilogramov! Karoséria je pritom ľahšia o 120 kilogramov, ďalších 50 zhodili konštruktéri z podvozku.

Čerstvý vzduch cítiť aj po zdvihnutí kapoty. Majitelia nového Opelu Astra sa pod ňou budú môcť kochať výlučne agregátom z kompletne nového portfólia motorov, ktorého výkonové rozpätie siaha od 95 k do 200 k. Benzínové a naftové agregáty s objemom do 1,6 litra majú tri spoločné charakteristiky: kombinujú najvyššiu účinnosť s najlepšou reakciou a vysokou kultúrou chodu. K dispozícii sú Turbodiesel 1.6 CDTI, beznzínový 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo, či nový štvorvalec 1.4 ECOTEC Direct Injection Turbo. Ten je vyrobený z hliníka a tiež sa podieľa na znížení váhy automobilu.

Opel-Astra-295914

Napriek zhadzovaniu a skracovaniu vytvorlili konštruktéri v kabíne viac miesta pre pasažierov. Ku komfortu zaručene dopomôžu aj ďalšie inovácie, ktoré automobilka dala novej Astre do vienka. Neustále pripojenie na servisný systém OnStar je samozrejmosťou, nájdete tu aj novú generáciu infotainment systému IntelliLink, ktorý umožňuje pripojiť k vozidlu smartfón prostredníctvom Android Auto a Apple CarPlay. To predstavuje premiéru v segmente kompaktnej triedy. Vďaka tomu môžete v aute využívať služby ako Skype, Spotify, WhatsApp, mapy alebo ďalšie. Na bezpečnosť dohliada inovatívny systém osvetlenia Intellilux LED, rozpoznávanie dopravných značiek Traffic Sign Assistant, Lane Keep Assist pre bezpečnú jazdu v pruhu, automatické núdzové brzdenie, alebo asistent parkovania.

Vylepšený Opel Astra tak ponúka mnoho moderných prvkov, atraktívnejší a funkčnejší vzhľad, vysokú bezpečnosť a doplnky, ktoré sú v kategórii kompaktov nadštandardom.

OPEL_ASTRA_bb_NZMC