Mix 2020. 08. 03.

Balónové kráľovstvo v Komárne: Funny Shop, obchod s dekoračnými pomôckami, otvoril svoje brány

Funny Shop otvoril nedávno svoje brány na Rákocziho ulici 235. Obchod s dekoračnými potrebami vznikol ako rodinné podnikanie, ktoré dnes ponúka široký sortiment produktov a dekoračných služieb v oblasti osláv a výnimočných životných udalostí. V ponuke obchodu zákazníci nájdu okrem balónov rôznych farieb a veľkostí, aj dekoračné pomôcky a rôzne zaujímavosti.

Podľa slov dvojice majiteľov Funny Shopu, nápad na otvorenie takéhoto obchodu prišiel pred dvoma-troma rokmi. Pri svojich deťoch totiž zistili, aký nedostatok dekoračných prostriedkov je na Slovensku.

„Aj my veľmi dobre vieme, ako vyzerá nejaký ten Deň detí alebo narodeninová oslava a čo všetko treba na takýto deň zabezpečiť. Práve preto sa snažíme ponúknuť čo najširšou ponuku produktov a, okrem toho, pomôžeme aj s dekorovaním. U nás to nie je len o tom, že si zákazníci vyberú dekoračné predmety, ktoré potrebujú, ale počas nákupu im podáme aj naše znalosti a skúsenosti. Podľa požiadaviek zabezpečíme aj napríklad návrh a realizáciu kompletnej výzdoby, pričom počas dňa D zabezpečíme bezplatný odvoz na miesto konania, aj počas víkendu,“ – povedali o svojej motivácii majitelia Funny Shopu Tünde a Józsi.

Vo Funny Shope sa jednoznačne kladie najväčší dôraz na balóny. Popri balónoch rôznych farieb a veľkostí s číslami, sa vynímajú aj balóny rôznych tvarov, veľkostí a motívov pre chlapcov i dievčatá. Okrem toho sa v obchode nachádzajú aj balóny s tematickými nápismi, nielen v angličtine, ale aj v slovenčine i maďarčine. Paletu dekoračných produktov tvoria aj poháre a taniere v motívoch superhrdinov a postavičiek z rozprávok alebo aj rarita v okolí s názvom piñata. Nakoľko majitelia kladú veľký dôraz na ekologickosť, tak väčšina produktov v ponuke je z biologicky rozložiteľného materiálu:

„Vyskúšali sme mnoho produktov od rôznych výrobcov z celého sveta, ale vo viacerých prípadoch sme neboli spokojní s kvalitou. Nakoniec sme sa rozhodli pre Európsky trh. Naše latexové balóny z Talianska  sa vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu rozložia asi tak rýchlo ako dubové listy. Aj pre nás je dôležitá ochrana prírody, tak sa snažíme minimalizovať biologicky ťažko rozložiteľný odpad. Preto ponúkame namiesto plastového riadu len ECO taniere, poháre a slamky. Nakoľko sú tieto doplnky súčasťou väčšinou detských osláv, tak považujeme za dôležité aby okrem kvality boli tieto produkty aj za prijateľné ceny,“ hovorí majiteľka Tünde.

Vo Funny Shop párty obchode majitelia neustále hľadajú novinky a možnosti na rozvoj. Už od otvorenia spolupracujú s miestnymi kvetinárstvami, ale aj do budúcnosti majú nachystané novinky. „Už aj v kvetinárstve Hamran vo Svätom Petri a v Margaréta v Zemianskej Olči sú dostupné naše produkty. Otvorení sme aj iným partnerom, okrem kvetinárstiev, napríklad aj spolupráci s malými obchodmi. Je možné nás kontaktovať aj v prípade provízneho predaja. Podľa našich plánov by sme od septembra mali mať v prevádzke aj e-shop, ale skok nastane aj v zostave produktov. V budúcnosti by sme chceli spustiť predaj ľanového tovaru z vlastnej výroby. Dostupné tak budú rôzne peračníky, tašky na úbor, nákupné a kozmetické tašky, ktoré okrem toho, že budú šetrné pre prírodu, sa budú dať aj personalizovať prostredníctvom kresieb, fotografií alebo kontaktných údajov. Vďaka tomuto dostane zákazník jedinečný produkt, ktorý bude osobný a nezameniteľný s iným. Medzi naše neskoršie plány patrí aj založenie vlastnej továrne na balóny,“ hovorí na rozlúčku Józsi, jeden z majiteľov Funny Shopu.

Pre aktuálnu ponuku zo sortimentu Funny Shopu odporúčame navštíviť sociálne siete ako Facebook Instagram, alebo osobne navštíviť predajňu na Ulici Rákócziho 235. Informovať sa môžete aj na telefónnom čísle +421 917 188 619.

(PR)