Šport 2013. 01. 15.

Banská Bystrica „sfúkla“ lídra

Po presvedčivom víťazstve v derby zápase s Nitrou cestovali hráči MBK Rieker Komárno do Banskej Bystrice, kde to súperi nemajú v tejto sezóne jednoduché. ŠKP doma nezaváhalo už v šiestich zápasoch v rade.

Skóre otvoril strelou za dva body Lukáš Dubovský. V ďalšom priebehu ale domáci naznačili, že to obuvníci pod Urpínom nebudú mať jednoduché. Prvá desaťminútovka síce nemala jasný priebeh, no Bystričania bez problémov zakončovali aj strely z ťažkých pozícií, kým Komárnu hra v útoku príliš nevychádzala. Vicemajstrovi citeľne chýbal v podkošovom priestore Kevin Thompson, ktorý mal na svojom konte po troch minútach hry dve osobné chyby. Úvodnú štvrtinu vyhrali domáci v pomere 25:20.

V druhej štvrtine prišlo strelecké trápenie vicemajstra. Policajti ťahaní výborne hrajúcim Rendlom postupne zvyšovali svoj náskok. Hosťom sa nedarilo v útoku ani v obrane. V drese obuvníkov sa výraznejšie presadzovali Lowe, Stevens a po dlhšom čase sa v dobrom svetle ukazoval Michal Maslík, ktorý dostal tentoraz viac priestoru vďaka absencii Ondreja Šošku a rýchlym faulom Thompsona. V polčase viedli domáci o pohodlných sedemnásť bodov (52:35).

V úvode druhého dejstva pokračovala útočná mizéria Komárna, ktorú domáci hráči nekompromisne trestali. Náskok domácich, ktorí ťažili najmä zo striel z väčších vzdialeností narastal rýchlym tempom. Veľký počet nedoskočených lôpt a strát bielo- červených ešte viac naštartoval hráčov Banskej Bystrice. V závere tejto desaťminútovky zvyšoval Dahlman na rozdiel dvadsiatich šiestich bodov.

V posledných desiatich minútach stretnutia domáci bezpečne kontrolovali priebeh stretnutia a obuvníkov nepustili prakticky do ničoho. Štyri minúty pred záverečným klaksónom viedli dokonca o dvadsaťsedem bodov. Bolo to zároveň najvyššie vedenie Banskej Bystrice v tomto zápase. Bolo tak len otázkou času kedy hráči ŠKP zlomia magickú stobodovú hranicu, ktorá bola nakoniec prekonaná po strele Clemonsa. Hroziaci debakel odvrátili hráči Komárna v samom závere, keď sa v dvoch prípadoch spoza oblúka presadil Stojanov. Banská Bystrica zaknihovala už siedme domáce víťazstvo v rade, kým Komárno tretiu prehru na palubovkách súperov za sebou.

V ďalšom kole nastúpia zverenci Františka Róna pred domácim publikom v sobotu 19. januára proti Interu Bratislava. Verme, že sa mužstvo v rámci týždňa voľna z prehry spamätá, aby ostala domáca palubovka aj naďalej nedobytou.

ŠKP Banská Bystrica- MBK Rieker Komárno 100:87 (25:20, 27:15, 28:21, 20:31)
Najviac bodov: Clemons 19, Rendla a Pane po 15 – Lowe 21, K. Stevens 19, Dubovský a Stojanov 14
TEXT: T. Bese