Šport 2011. 10. 12.

Komárno obrat v Prievidzi nedokonalo

Komárno cestovalo po troch kolách (dvoch odohratých) do Prievidze, kde nastúpilo proti domácim Baníkom. Tí svoju silu majú nielen tradične v hľadisku, ale aj na palubovke.

Prievidza svoje úvodné dva zápasy vyhrala, v treťom šliapala na päty kvalitnej Spišskej Novej Vsi a prehrala len o 4 body. Momentálne okupuje s piatimi bodmi tretiu priečku.

Do zápasu vstúpili lepšie naši a tak, ako pred týždňom, aj dnes to ťahal Kratochvíl. No vedenie si dlho neudržali. Z 2:8 bolo zrazu dve a pol minúty do konca štvrtiny 18:11. Súperovi padli dve trojky, v červenom drese kontroval iba Jones. Po oddychovom čase, ktorý si vypýtal tréner Bálint, sa ‚Obuvníci‘ dostali do tempa a zagresívnili obranu, vďaka čomu donútili súpera k zlým prihrávkam a následným stratám. V poslednej minúte, za stavu 21:19, to už vyzeralo príjemnejšie, no nášmu Biličovi nepodarilo trafiť trojku a naopak z rýchleho protiútoku trafil spoza perimetra prievidzský Godbold, čím upravil tesne pred koncom štvrtiny na 24:19.

Hneď v úvodnej minúte druhej časti hry nám dokázali rozhodcovia odpískať neuveriteľných 5 faulov!!! Od toho sa potom odvíjal zvyšok štvrtiny. Súper si aj vďaka tomu dokázal pohodlne vypracovať náskok na 29:21. Následne ale Komárňanom padli dve trojky (Bilík a Klár), čím sa narastajúce manko zjemnilo. Zakrátko bola ale Prievidza znova v 8-bodovom vedení. Po šiestich minútach to bolo na fauly 1:7, pričom po tri fauly mali už Bilič, Kratochvíl a aj Bilík.  Prievidžania sa poľahky dostali cez psychologických 10 bodov a do konca prvého polčasu zvýšili svoje vedenie na hrozivých 49:34.

Tretia štvrtina veľa do priebehu nepovedala. Treba však povedať, že Komárňania zlepšili hlavne obranu, no v útoku to stále nebolo bohviečo. Nečakaný obrat prišiel v 6. minúte. Po oddychovom čase síce schladili Komárňanov dvomi trojkami Pelles Guedem, na 64:44, no to bolo zo strany Prievidze na dlhý čas všetko. Do konca štvrtiny jej už nič nepadlo a Komárňania dokázali znížiť na 64:52.

Veci sa diali v poslednej štvrtine. Prvý kôš z hry dala Prievidza po viac ako troch minútach, no to už bolo 65:61 a domáci boli nervózni. V nasledujúcich minútach sa stav menil len pomaly, no postupne smeroval k vyrovnaniu v podaní Johnathona Jonesa. Za stavu 73:73 si brali domáci oddychoví čas, čo bolo napokon minútu a pol do konca zápasu rozhodujúce. Smutným hrdinom záveru pre Komárno sa stal Martin Bilík, ktorý najprv stratil loptu, potom mu bol odpískaný nešportový faul a keďže sa hostia už nezmohli na žiadne zakončenie, zápas skončil víťazne pre domácich Baníkov 78:73.

Nepodarilo sa nám teda po úžasnom vyrovnaní dotiahnuť obrat do úspešného záveru, no už len to, že naši tiež dokážu vymazať 18 bodové vedenie súpera, je dobré znamenie. Do zápasu nastúpil aj Martin Bilík po zranení a hoci mu premiéra nevyšla (trojky 1/7), jeho výkon by sa mal už len zlepšovať, ako sa bude dostávať do formy.

BC Prievidza – MBK Rieker Komárno 78:73 (24:19, 25:15, 15:18, 14:21)
Najviac bodov: Guede 24, Pelle 12, Phillips a Davis po 11 – Jones 18, Johnson a Mathis po 14.
TH: 30/21 – 7/6, fauly: 15 – 24, trojky: 7 – 5, rozhodovali: Lukáč, Lamoš a Matejčík, 1600 divákov