Šport 2023. 05. 11.

Basketbalisti BC Komárno zdolali Levice

Basketbalisti BC Komárno sú opäť o krok bližšie k triumfu v Niké Slovenskej basketbalovej lige. V druhom finálovom stretnutí zvíťazili doma nad Patriotmi Levice 87:81 a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

Domácich nasmeroval v stredu k výhre 22 bodmi Luka Gašič, najlepší strelec Komárna. Tretí duel série hranej na štyri víťazstvá sa uskutoční v sobotu 13. mája o 18.00 h v levickej športovej hale.

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „Šialený a náročný duel. Diváci si to mohli naplno užiť. Zápas sme otvorili proti Leviciam tak, že sme prehrávali 0:15, čo bolo hrozné. Ukázali sme však neuveriteľný charakter, nasledujúci úsek sme vyhrali o 27 bodov a na polčas sme išli s 12-bodovým vedením. V týchto okamihoch sme vložili do toho obrovskú energiu. Po polčase sme už boli bez Djordjeviča, ktorý urobil veľmi hlúpu chybu a naša rotácia sa zúžila. Vedeli sme, že Levice sa vrátia, ale nejako sme to prežili, opäť vďaka dobrej defenzíve a kontrole doskokov v najdôležitejších okamihoch. Vyhrali sme vďaka strele Shanea Gatlinga, ale skrz ten návrat do stretnutia sme si ho podľa mňa zaslúžili vyhrať.“

Zdroj: teraz.sk

Titulná fotka: Studio TM