Šport 2011. 10. 15.

Basketbalisti dnes privítajú vicemajstra z Nitry

Športová hala v Komárne dnes bude svedkom toho, ako si budňu chcieť basketbalisti Komárna napraviť reputáciu.

Po dvoch prehrách v troch zápasoch (doma so Svitom a v Prievidzi) sa budú chcieť nielen revanšovať divákom, ale aj lepšie naladiť pred ďalším pokračovaním súťaže.

Proti silnej Nitre, ktorá svoj káder stavala na parametre euróspkej súťaže EuroChallenge Cup, to však určite nebudú mať ľahké. No aj hráči Nitry sú iba ľudia a sú poraziteľní, čo dokázal pred týždňom Onyx Levice, ktorý s vypätím síl porazil Nitru v predĺžení. Navyše Nitra stále skúša a testuje svoj káder, ktorý ani po štyroch kolách Extraligy nie je kompletný a trápia ju aj zranenia, ktoré trénerovi Nitry Ľubomírovi Urbanovi ‘nedajú pokoja’.

Nastúpiť by už ale mal rozohrávač Clemente, ktorý si v prvom kole narazil rameno. Počítať však stále nemôže s vyťažovaným Nuberom a k dispozícii nebude ani Mamadi Diane, ktorý stále čaká na francúzske občianstvo.

Komárňania na tom tiež nie sú najlepšie. Stále sa ‘Obuvníkom’ nepodarilo skĺbiť všetkých hráčov do perfektného celozápasového výkonu, no Johnson, Bilič a Mathis ukazujú, že by mohli byť dobrými posilami. V stredu nastúpil v Prievidzi už aj Bilík, ktorého hra na perimetri nám veľmi chýbala.

„Na zápas s Nitrou sa budeme pripravovať tak, ako na všetky predchádzajúce a nasledujúce zápasy extraligy. To znamená svedomite a zodpovedne a hlavne tak, aby sme boli schopní podať čo najlepší výkon a potešiť diváka dobrou hrou (nie tak ako tomu bolo v zápase so Svitom). Naším cieľom je samozrejme zlepšenie herného prejavu a tiež nasadenia a bojovnosti, hlavne v obrannej hre. Či nám to bude stačiť aj k výsledkovému zlepšeniu a úspechu, to ukáže až samotný zápas,“ povedal pre portál basketbal.cz tréner Komárna Peter Bálint.

Schyľuje sa nám k veľkej športovej bitke a my dúfame, že budete pri tom. Dnes v sobotu o 18:00 vás čaká

Vyjadrite svoj názor