Šport 2013. 04. 06.

Basketbalisti ustúpili volejbalistom

Komárňania dnes spoznajú súpera, ktorý ich vyzve v semifinálovej sérií. Tá začne v Komárne už v nasledujúci víkend. Netradične v piatok.

Štvrťfinále Slovak Sport TV Extraligy bude čoskoro minulosťou. Po tom, ako MBK Rieker Komárno a bratislavský Inter postúpili v najkratšom možnom čase, po štyroch zápasoch mala tri výhry na konte aj Nitra. Keďže BK 04 AC LB Spišská Nová Ves nevyužila v stredu na pôde Prievidze svoj ‚mečbal‘, o mene posledného postupujúceho sa rozhodne až dnes.

Piaty zápas sa o 18:00 začne na Spiši, v priamom prenose ho prinesie Slovak Sport TV. Skvelú spišiacku atmosféru dofarbí asi stovka Prievidžanov, ktorí by aj tento rok radi videli svoj tím v bojoch o medailové pozície.  Zaobísť sa pri tom ale budú musieť bez rozohrávača Dijuana Harrisa, ktorý sa z tímu porúčal po nepresvedčivých výkonoch. Podľa vyjadrenia na webe klubu lietala Harrisova hlava v oblakoch a okolo lukratívnejšej zmluvy s tímom, ktorý oňho prejavil záujem. „Hráč, ktorý vzdá boj dva dni pred rozhodujúcim zápasom si nezaslúži nosiť majstrovský dres. Ostatní členovia mužstva sú odhodlaní pobiť sa o postup do semifinále,“ znie stanovisko prievidzkého basketbalu.

Súper Komárňanských basketbalistov vzíde práve z dnešného súboja. Prvý semifinálový zápas sa ale na palubovke v Komárne neuskutoční v sobotu, ale v piatok. Dôvodom je konanie volejbalovej prelínacej súťaže o postup do Extraligy. Turnaj potrvá dva dni, na sobotu 13. apríla sú naplánované štyri zápasy, na nedeľu 14. apríla dva.

Navyše, dnes začína aj turnaj ŽIEN o postup do extraligy! Program je takýto:

6. 4. 2013
10:00 hod. Komárno – Žiar nad Hronom

12:00 hod. Rimavská Sobota – Martin
16:00 hod. Rimavská Sobota – Žiar nad Hronom
18:00 hod. Martin – Komárno

7.4.2013
10:00 hod. Žiar nad Hronom – Martin
12:00 hod. Rimavská Sobota – Komárno

volejbal