Šport 2023. 06. 16.

Basketbalistov z Komárna povedie nový tréner Krajnovič

Basketbalisti BC Komárno budú mať v ďalšom ročníku Niké Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) nového trénera. Vedenie aktuálneho vicemajstra sa dohodlo na spolupráci so 47-ročným Chorvátom Krunoslavom Krajnovičom.

Pre slovenskú basketbalovú verejnosť ide o dôverne známe meno. S drobnými zastávkami v rodnom Chorvátsku pôsobí Krajnovič v najvyššej slovenskej súťaži od roku 2005. Do Komárna sa vracia po približne 13 rokoch, medzitým pôsobil na lavičke Lučenca, Spišskej Novej Vsi, Žiliny, Handlovej a naposledy Prievidze. Krajnovič získal doteraz v najvyššej súťaži zlato (2006), dvakrát striebro (2014, 2015) a rovnako v dvoch prípadoch vyhral Slovenský pohár (2007, 2020).

„Komárno v posledných dvoch rokoch ukázalo, že profesionálnou a poctivou robotou môžu urobiť dobrý výsledok. To, čo dokázali, je niečo fantastické a vyvrcholilo to finálovou sériou s Levicami. Po tom, ako mi zavolal športový riaditeľ klubu Boban Tomič, že majú záujem o moje služby, tak sme sa veľmi rýchlo dohodli na spolupráci. Viesť družstvo Komárna je pre mňa veľká úcta a do ďalšej sezóny výzva,“ prezradil nový tréner Komárna pre oficiálnu facebookovú stránku klubu.

Zdroj: teraz.sk

Foto: Vladimír Dorňák/basketliga.sk