Región 2019. 01. 24.

Bátorové Kosihy: Do kostola sa vlámali dvaja muži

V čase vianočných sviatkov  sa do Božieho stánku v obci Bátorové Kosihy vlámali dvaja miestni muži vo veku 21 a 23 rokov. Na kostole vykopli a poškodili dvoje  dvere a ukradli 4 kovové pokladničky, ktoré vylomili a vybrali z nich asi 250,-€. Okrem toho si so sebou odniesli  aj aparatúru na ozvučenie kostola za  560,-€. Poškodením dverí vznikla  škoda vo výške 360,-€. Mladí muži išli do kostola pravdepodobne  s jasným úmyslom, pretože na  siedme prikázanie  nepokradneš, akosi pozabudli. Zrejme si mysleli, že jediný svedok, ktorý ich vidí, to aj tak nikomu nepovie. No prerátali sa, pretože po nich začali pátrať kriminalisti z Komárna. Tí po získaní relevantných dôkazov a informácií obidvoch podozrivých našli.

 Z vyšetrovania  vyplynulo, že peniaze,  ktoré boli v pokladničkách si rozdelili a aparatúru predali ďalšej osobe. Okrem  pokladničiek, ktoré policajti našli vyhodené  na cintoríne  bola zaistená aj ozvučovacia technika, ktorá bude zakrátko vrátená do kostola. 

Obidvom mužom vyšetrovateľka vzniesla obvinenie zo zločinu krádeže  a prečinu poškodzovania cudzej veci v spolupáchateľstve.  Obvinení sú stíhaní na slobode.