Mix 2019. 03. 22.

BEEP! Stretli ste sa už s niečim takým?

Kto by nechcel byť úspešný? (Môžeme postupovať ako v škole) Nech zdvihne ruku! (Môžeme postupovať ako v živote) Nech ostane sedieť doma so založenými rukami.

Načo písať o tom, ako sa to nedá? Zistili sme, ako sa to dá a o túto skúsenosť sa chceme s vami podeliť.

BUSINESS NETWORKING (net – work – king)

Malá slovná hra s anglickými slovíčkami, ktorá vás má navigovať k významu a funkcii tejto udalosti. Je to sieť, prepájanie podnikateľov, je to aktivita, práca a na konci je výsledok úspech, kráľ.

ČO TO JE? 

Ide o stretnutie podnikateľov za účelom výmeny informácií o sebe, o svojom podnikaní, o možných príležitostiach, o odporúčaní kontaktov, o zdieľaní skúseností, o efektívnom nákupe. Toľko v skratke.

ČO MI TO PRINESIE?

Nové kontakty, obchodné príležitosti (nielen v regióne), osobný rozvoj a rozvoj podniku, posilnenie dobrých vzťahov s podnikateľmi v spoločnej podnikateľskej komunite.

AKO TO PREBIEHA?

Ak ste sa ešte nezúčastnili, je dobré, ak si vopred vytlačíte dostatok vizitiek a v myšlienkach si usporiadate ako by ste sa predstavili pred skupinou podnikateľov v časovom úseku jednej minúty. „Networkingy“ sa zvyčajne konajú ráno resp. doobeda vo formátoch spoločných raňajok, ranných stretnutí s občerstvením.

Po krátkom predstavení firmy, sa zvyčajne predstavia samotní účastníci, potom sú poskytnuté informácie o možnom členstve, budúcom programe. Asi po hodine spoločného oficiálneho programu je priestor na osobné rozhovory účastníkov.

ČEREŠNIČKA NA TORTE

Tak by sa dal nazvať priestor po skončení úvodnej spoločnej oficiálnej časti, kedy sa jednotliví účastníci môžu medzi sebou zhovárať osobne. Najmä tí, ktorí si padli do oka pri predstavovaní a identifikovali, že spoločný rozhovor by mohol priniesť zaujímavú spoluprácu. V českom prísloví „Líná huba, hotové neštěstí“ je vypovedané, podnikateľom s akou predispozíciou sa nenaplnia očakávania networkingu.

PRVÝ RAZ JE TO WOW, ALE TO JE MÁLO, TO NESTAČÍ

Môžeme to opisovať. Dlho, únavne. Komu by sa to chcelo čítať? Môžete prísť. Vyskúšať. Budete presne vedieť, o čo ide. Urobíte si svoj vlastný názor. Sami sme si prešli presne tým, čo opisujeme. Ale nestačí povedať len „A“. Na prvom stretnutí sa vám dostane do pozornosti princíp. Pochopíte priebeh, situáciu. Ale písmeno „B“ znamená pochopenie, ako z týchto stretnutí trvalo profitovať.

CHCEM TRVALO PROFITOVAŤ, CHCEM ÚSPECH

Kto by nechcel? Ako na to? Prečo nie som nasýtený každý deň, keď som bol pozvaný len raz?

Musím sa stať súčasťou. Jedine tak dokážem využiť všetku podporu prostredia naplno a zabezpečiť si tak trvalý rozvoj a rast.

KDE BY SOM MAL ZAČAŤ? 

Choď na www.beep.world. Tu sa môžeš registrovať na stretnutia vo vybraných okresných mestách na Slovensku. Pre podnikateľov z Komárna je tu aj špeciálne podujatie s účasťou podnikateľov z celého regiónu a Bratislavy, ktoré sa bude konať 04. apríla 2019. Len skorou registráciou si zabezpečíte svoju účasť! Organizátor, spoločnosť BEEP s.r.o., ktorú zastupuje Martin Drahos, predpokladá, že limit na počet účastníkov bude 50.

Srdečne vás pozývame a očakávame!