Mix 2020. 10. 01.

Bella Mía cukráreň láka svojich návštevníkov na tradičné aj exkluzívne dezerty

Bella Mía cukráreň otvorila svoje brány na začiatku júna ako rodinný podnik. Cukráreň, ktorá patrí k známemu a obľúbenému podniku Bella Restaurant & Penzion, vyhovie milovníkom dezertov a sladkostí v centre Komárna.

Cukráreň Bella Mía, ako už aj z názvu vyplýva, sa nielen lokalitou ponáša na Bella Restaurant & Penzion, ktorý je tak obľúbený v Komárne. Cukráreň sa nachádza v bezprostrednej blízkosti reštaurácie a dvojica disponuje rovnakými majiteľmi. „Naším cieľom bolo to, aby sa centrum mesta obohatilo o cukráreň, ktorá má v ponuke kvalitnú a širokú ponuku cukrárenských produktov. V podstate sme cukráreň Bella Mía otvorili  na začiatku júna, v rámci rozšírenia reštaurácie. Hovoríme teda o dvoch rodinných podnikoch, ktoré spravujeme spoločne s mojím manželom. Popri výber mena sme sa tiež snažili zladiť aj vnútorné priestory, aby dva podniky k sebe čo najviac pasovali. Preto sme sa aj v prípade cukrárne rozhodli pre vintage štýl, ktorý dopĺňa maľba od renomovaného maliara v regióne – Lajosa Szkukáleka,“ hovorí vedúca prevádzky, Monika Jančík.

Cukráreň, ktorá sa nachádza v centre mesta, ponúka okrem širokej ponuky koláčov aj rôzne teplé a studené nápoje. Rovnako hovoríme aj o sezonálnej ponuke, ktorá je každé leto prítomná v podobe zmrzliny. „Našu ponuku prispôsobujeme potrebám našich zákazníkov, takže hovoríme o rôznych jednoduchých tradičných koláčoch alebo exkluzívnych dezertoch, prirodzene aj v raw, bezlepkovej a bezlaktózovej verzii.  Koláče máme od troch rôznych, ale zároveň rovnako kvalitných dodávateľov. V ponuke máme, okrem toho, aj horúcu čokoládu, čaje, kávu, ľadovú kávu, limonády a v lete je samozrejmosťou aj zmrzlina. Zákazníci sa na nás obracajú aj s objednávkami na rôzne svadobné a iné torty,“ dodáva vedúca prevádzky.

V prípade väčšej objednávky koláčov a dezertov je možné využiť na samotnú oslavu aj priestory cukrárne. „Priestory sa dajú oddeliť, takže ponúkajú dokonalý priestor na rôzne narodeninové oslavy alebo svadobnú hostinu. Keďže k nám patrí aj reštaurácia oproti, tak vieme zabezpečiť aj priestory a k tomu prislúchajúce občerstvenie a dezerty. K reštaurácii aj doteraz prislúchala miestnosť, ktorá slúži na rôzne oslavy, rokovania, krstiny alebo aj svadobnú hostinu. Prirodzene, táto ponuka platí aj naďalej,“ hovorí o priestoroch Monika.

I keď Bella Mía cukráreň otvorila svoje brány len nedávno, už teraz má veľké plány do budúcna. „V budúcnosti by sme chceli prevádzkovať svoju vlastnú pekáreň, kde by sme okrem cukrárenských výrobkov piekli aj rôzne chleby, koláče a bezlepkové produkty. Okrem toho by sme v jednej z našich miestností chceli zaviesť aj detský kútik, kde by sme pre deti zabezpečili rôzne hry a aktivity. Tak by sme zabezpečili počas rodinných osláv aj zábavu pre najmenších,“ povedala na záver vedúca prevádzky, Monika Jančík.

Pre viac informácií navštívte cukráreň Bella Mía na adrese Jókaiho ulica 14, alebo sledujte Facebookovú stránku podniku.

(PR)