Kultúra 2012. 10. 04.

Benefičný koncert pomôže ťažko chorému chlapcovi a pacientovi komárňanskej nemocnice

Benefičný koncert by nemal uniknúť nikomu, kto chce podporiť ťažko chorého chlapčeka Peťka z Komáromu a pacientom Komárňanskej nemocnice.

Práve chorému chlapčekovi a nemocničnému vybaveniu nemocnice bude smerovať výťažok koncertu, ktorú organizujú dvaja obyvatelia Komárna – Mgr. Károly Less a pán Sándor Oláh. Benefičný koncert s názvom Koncert pre život sa uskutoční v sobotu 6. októbra v komárňanskej športovej hale.

Návštevníkom koncertu sa predstaví skupina Irigy Hónaljmirigy, speváci Adrien Zsédenyi, Nóra Fehér, Imre Vadkerti, Sub Bass Monster a György Derzsi. „Nápad na zorganizovanie takéhoto podujatia vznikol už pred časom, kedy sme pomáhali v nemocnici organizovať hromadné darcovstvo krvi komárňanskej transfúznej stanici. Riaditeľ komárňanskej nemocnice, pán Mgr. Viktor Dudáš uvítal našu iniciatívu a vyšiel nám v ústrety,“ uviedol pán Mgr. Károly Less.

„Je to záslužná akcia. Výťažok použijeme na nákup nemocničného vybavenia,“ povedal riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš.
Cena vstupenky je 9 EUR. Záujemcovia o dobročinný koncert si môžu vstupenky kúpiť priamo u Mgr. Lessa na tel. čísle 0915 370 710, alebo v kaviarni Saga na Palatínovej ulici 14 a v Turisticko-informačnej kancelárii na Župnej ulici 5 v Komárne.

TEXT: M. Csergeová

Vyjadrite svoj názor