Región Dél-komárom 2023. 10. 30.

Bezplatné skríningy a známi prednášajúci počas Dňa zdravia

V dňoch 3. a 4. novembra zorganizuje Oblastná organizácia Maďarského červeného kríža mestský Deň zdravia v maďarskom Komárome na Arany János utca 17.

Krajský koordinátor organizácie Gábor Oláh povedal, že je veľkým potešením realizovať už tretí mestský deň zdravia, ktorý na jednej strane slúži na zachovanie fyzického zdravia a na druhej strane podporuje naše duševné zdravie.

„Program začína v piatok 3. novembra o 16:30 hod. Sobota je dňom bezplatných skríningov, nebude chýbať skríning rakoviny hrubého čreva, meranie hladiny cholesterolu, skríning osteoporózy, kontrola krvného tlaku a cukru v krvi, skríning demencie, masáž chodidiel, vyšetrenie sluchu, diétny skríning, či dokonca samovyšetrenie prsníkov. Z hľadiska ochrany nášho zdravia sú skríningové testy mimoriadne dôležité! Programy dňa zdravia sú zostavené tak, aby upozorňovali predovšetkým na našu vlastnú zodpovednosť. Akciu sme zamýšľali ako akýsi budíček, v ktorom účastníci dostanú aj rady do života. To posledné potvrdzuje aj prednáška pátra Pála Feriho s názvom Svet je v tebe so začiatkom o 18.00 h,“  dodal Gábor Oláh.

Účasť v programoch je bezplatná, vyžaduje si však predchádzajúcu registráciu. Prihlásiť sa môžete na facebookovej stránke organizácie.