Šport 2012. 03. 27.

Bude to dobrá séria, myslí si Johnathon Jones

Komárňania sa dočkali súpera –  v semifinále slovenskej Extraligy ich vyzve Iskra Svit. 

Boj o medaily začína už túto stredu o 18:00! MBK Rieker Komárno sa predstaví po prvý raz na domácej palubovke v úlohe semifinalistu basketbalovej Extraligy. Sekundovať Obuvníkom bude BK Iskra Svit, ktorý prešiel v štvrťfinále cez Handlovú po štyroch zápasoch, hoci hneď prvý na domácej palubovke prehral.

MBK Rieker Komárno malo vo štvrťfinále zo všetkých tímov najmenej práce, svojho súpera zo Žiliny prevalcoval v najkratšom možnom čase. “Vždy je pre sebavedomie tímu dobré, keď ukončí sériu v krátkom čase,” myslí si rozohrávač Komárna a jedna z najväčších osobností ligy Johnathon Jones.

Zároveň tvrdí, že je dobré, že si môže tím viac oddýchnuť. “V tejto fáze sezóny sa každému hodí trochu času na doliečenie,” dodáva. Zároveň si je ale vedomý toho, čo tím ešte čaká. “Oddýchol som si zopár dní, no potom sme sa dali opäť do tréningu. Nechceli sme oddychovať príliš dlho, pretože vieme, že je pred nami ešte veľa práce,” prízvukuje Jones

Tretia výhra v sérii proti Žiline znamenala zároveň dvanáste víťazstvo v rade pre Komárno. Svit už bude ale tuhší súper a tak nie je na mieste žiadne podceňovanie. Komárňanom ale “stačí” povyhrávať domáce zápasy, aby postúpil do finále. “Bude to dobrá séria, oba tímy hrajú dobre,” vraví Jones. Pripomenul, že Svitu sa podarilo vyhrať dva zápasy na pôde Handlovej. “Vieme, že sa budú tvrdo biť. Musíme sa sústrediť na každý zápas a hrať tak, ako sme odohrali posledných dvanásť zápasov,” naráža na skvelú obranu a vyrovnaný útok Komárna jeho prvý rozohrávač.

Cesta za zlatou medailou bude náročná. Svit sa opiera najmä o výkony trojice spoza mora. Hviezdou série proti Handlovej bol Keneth Henderson, ktorý zaznamenal skvelú štatistiku 24,5 bodu a 8 doskokov na zápas. “Bude to ťažké, ale očakávam, že v ďalšej sérii budeme hrať o zlaté medaily,” verí svojmu tímu Jones.

Vyjadrite svoj názor