Šport 2012. 11. 27.

Bude zajtra peklo?

Komárno sa prvý krát v tejto sezóne stretne s Levicami. Obaja majú slušnú bilanciu siedmich výhier a dvoch prehier. Kto si udrží dobrý pocit z domácej ligy? 

V súboji fanúšikov boli Levičania solídnym súperom. FOTO: Tomáš Kottra

Prvý riadny derby zápas sezóny 2012/2013 je predo dvermi. Levičania posilnení dobrými výsledkami napravo od Moravy, keď v slovenskej extralige  zaznamenali v deviatich zápasoch sedem výhier, cestujú v stredu na palubovku Komárna. To má po deviatke zápasov rovnakú bilanciu, doma je navyše stále neporazené.

Čo môže ale Levičanov trápiť, sú slabé výkony v českej MNBL. Posledný zápas vo Svitavách nezvládli a v predohrávke 26. kola prehrali 91:75. Tak isto aj Komárňania prehrali svoj posledný zápas. V Spišskej Novej Vsi, po prakticky jednostrannom priebehu, podľahli domácim a tak prerušili svoju víťaznú sériu. Krídeľník Martin Bílik ale chce držať domácu neporaziteľnosť. “Pevne verím, že príde čo najviac ľudí, aby nás povzbudili, a verím, že budú našim šiestym hráčom a pomôžu nám k víťazstvu. Fanúšikom odkazujem, nech si z tejto prehry nič nerobia, ešte stále je len začiatok ligy, ideme ďalej,” povedal pre web klubu Martin.

Zápasy s Levicami, či Nitrou sú zakaždým aj vďaka emóciám a top výkonom hráčov ozdobou súťaže. O tom sme sa napokon presvedčili aj na konci októbra, v sobotnom šlágri s hosťami z Nitry. Na juh Slovenska sa pritom chystá aj početné fanúšikovské zastúpenie a tak bude derby basketbalovou lahôdkou tak pre oči, ako aj pre uši divákov.

Napriek tomu, že v derby je možné všetko, veríme vo víťazstvo Komárna, ktoré by sa ním mohlo vrátiť do čela tabuľky. Odtiaľ ho po prehre v Spišskej Novej Vsi zosadila Nitra. Tiež dúfame, že sa domáci fanúšikovia nedajú zahanbiť a prekričať hosťujúcimi ultras a atmosféra sa bude aspoň približovať tej z januára tohto roka.

Stredajší zápas s Levicami bude aj domácou premiérou nového hráča v kádri Komárna. Amin Stevens mal v zápase so Spišiakmi neľahkú úlohu. “Trénoval som s chalanmi pred zápasom iba raz , takže som nepoznal každého herný štýl. Oni ma tiež s výnimkou toho jedného tréningu nevideli hrať, teda chémia nefungovala najlepšie,” povedal pre Ahoj Komárno Amin.

Spýtali sme sa ho aj na to, či pred svojou domácou premiérou pociťuje “Pristupujem ku každému zápasu rovnako a ani v tomto prípade tomu nebude inak. Budem hrať najlepšie ako viem, aby som pomohol tímu vyhrať.” 

A my by sme Amina mali privítať tak, ako sa patrí! KOMÁRNO DO TOHO!

Vyjadrite svoj názor