Mesto 2023. 02. 15.

Budúci týždeň bude v Komárne platný prázdninový cestovný poriadok spoločnosti Arriva

Bratislava, 13. februára 2022 – V týždni od 20. 2. 2022 do 24. 2. 2022 budú autobusové spoje zabezpečované spoločnosťou ARRIVA v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin. V cestovných poriadkoch o tom informujú značky uvedené pod číslom spoja.

Spoločnosť ARRIVA zabezpečí prímestskú dopravu v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, ako aj mestskú dopravu v Trnave, Senici, Komárne, Leviciach, Šuranoch a Šahách počas jarných prázdnin v režime školských prázdnin tak, ako po iné roky. Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú v cestovných poriadkoch označené značkou 10.

V sobotu 18. a 25. februára budú autobusy ARRIVA premávať vo víkendovom režime, ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. V nedeľu 19. a 26. februára bude doprava na všetkých prímestských a mestských autobusových linkách ARRIVA zabezpečená ako v nedeľu a štátom uznané sviatky. Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke dopravcu v sekcii cestovné poriadky. V nich sú spoje premávajúce počas jednotlivých dní označené príslušnými symbolmi.

„Počas prázdnin klesá vyťaženosť spojov, ktoré využívajú žiaci základných a stredných škôl. Prázdninový režim v prímestskej a mestskej doprave tak umožňuje dopravcovi pružne reagovať na potreby cestujúcich. Ide o dočasnú zmenu, ku ktorej dochádza počas termínov školských prázdnin,“ zdôraznil Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.