Šport 2011. 11. 09.

Bystrica v Komárne nakúpila – za 100!

Bystrica pricestovala do Komárna stále bez hlavného trénera a bez druhej zámorskej posily – Hamarsona.

Zápas začal svižne, po minúte vyhrávalo Komárno 4:0, no Bystričania si svojho súpera nenechali ujsť. Oba tímy produkovali vysoký počet strát, domáci sa nevedeli cez drzo celoplošne brániacich Bystričanov dostať do dobrej streleckej pozície, chvíľu trvalo, kým si na ťažkú rozohrávku domáci zvykli. Často pridlho točili loptu. Keď potom minuli strelu (v prvej štvrtine mali domáci štatistiku za 3 body 0/7), ofenzívnymi doskokmi zachraňoval body Johnson.

Bystričania sa bodovo Komárna pevne držali, na dva momenty sa aj dostali do jednobodového vedenia, no naposledy sa tak stalo dve a pol minúty pred koncom prvej štvrtiny. Aj v druhej štvrtine vystrelili domáci spoza oblúka sedemkrát, no tentoraz dva pokusy spadli do koša a aj vďaka tomu sa ku koncu druhej štvrtiny odpútali na 41:33.

Tretia štvrtina bola zlomová. Johnson s Mathisom na ihrisku dominovali pod košom, spoločne nastrieľali za prvé tri minúty desať bodov a nedovoľovali hosťom doskakovať lopty v útoku. Vďaka explozívnej ofenzíve zo stredu štvrtiny sa Komárňania bodovo konečne odpútali a počas štvrtiny viedli aj 21 bodovým rozdielom.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu!

Posledná časť hry bola viac-menej už iba dohrávkou. Rozhodcovia nepúšťali tvrdšiu hru podobne, ako po celý zápas, na čo teraz doplácali hlavne Bystričania. Dorazil musel ísť z ihriska po útočnom faule a technickej chybe. Fauly trestalo Komárno takmer perfektne. Dve a pol minúty pred koncom viedli domáci 98:70 a začala sa honba za ‚stovkou‘, počas ktorej vylietavala lopta z obruče tými najčudesnejšími spôsobmi. Napokon sa ale Honzovi Kratochvílovi podarilo premeniť dva trestné hody a dej zápasu bol spečatený.

MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica 100:72 (21:18, 20: 15, 30:21, 29:18)
Body: Mathis 19 (12 doskokov), Bilič a Bilík po 18 (obaja 2 trojky), Johnson 13 (12 dokokov), Kratochvíl 12, Jones 11 (8 asistencii), Szabó 7, Dubovský 2