Šport 2015. 10. 06.

CAPOEIRA: Komárňania s dvoma zlatými medailami

Komárňania úspešní na Liberec Open.

Koncom septembra sa konala v Liberci súťaž v capoeire LIBEREC OPEN. Už tradične sa jej zúčastnila aj skupina capoeiristov z Komárna. Pätica pretekárov ale po prvýkrát cestovala bez svojho Instruktora Latina. Bohužiaľ sa nemohol zúčastniť ani ako tréner ani ako podpora, keďže ochorel a tak prvý krát jeho žiaci vycestovali sami. Aj napriek tomu sa im počas víkendu podarilo vybojovať krásne miesta a to hneď 2 prvé. Potvrdilo sa že ako team sa vedia držať a podporovať navzájom.

Jeho zverenci ho potešili aj výsledkovo, pretože Stella Varga si v kategórii B vybojovala 1. miesto a titul šampióna si odniesol aj Vladimír Solčáni, ktorý štartoval v skupine A, teda v profi kategórii! „Musím ale spomenúť aj Erika Kurčíka a Liviu Pálinkášovú, ktorí sa bohužiaľ nedostali do finále, no reprezentovali výborne,“ hrdil sa tréner.

„Bol to úžasný pocit, keď som po súťaži dostal správy že Slováci boli skvelí a držali spolu aj napriek tomu, že tam nemali trénera. Som nesmierne hrdý na mojich žiakov,“ popisoval svoje bezprostredné pocity tréner Latino. Prízvukoval, že capoeiristi ešte nepovedali posledné slovo. „Začali sme už prípravu na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v novembri, samozrejme sa tam tiež chystáme!“ priblížil.