Šport 2022. 01. 21.

Capoeiristky z Komárna obhájili prvenstvo na medzinárodnej súťaži v Budapešti

Komárňansky tím capoeiry sa v polovici januára zúčastnil medzinárodnej súťaže BUDAPEST OPEN, ktorú organizovala svetová organizácia World Capoeira Federation. Na súťaži sa zúčastnilo takmer 100 športovcov z  14 krajín.

Komárno a zároveň aj Slovensko reprezentovali Žaneta Chytrá, Stella Varga a tréner a inštruktor Latinho (Tomáš Vu Thanh).

V ženskej kategórii získali skvelé výsledky:  1. miesto získala dlhoročná capoeiristka a trénerka Stella Varga vo svojej váhovej kategórie do 60kg .

V ďalšej ženskej kategórií do 53kg získala 2. miesto Žaneta Chytrá, ktorá patrí medzi dlhoročných reprezentantov Capoeiry. Opäť sa potvrdilo, že Komárňanské dievčatá patria medzi Európsku špičku a stávajú sa čoraz viac uznávané vo svete Capoeiry .

Inštruktor Latinho, ktorý je hlavným trénerom komárňanského klubu, napriek veľmi kvalitnej hre s finalistom z Azerbajdžanu sa tentoraz neumiestnil.

„Som veľmi šťastný že po dlhej dobe sa nám podarilo zúčastniť na medzinárodnej súťaži a podarilo sa nám nazbierať nielen vzácne kovy ale aj skúsenosti a motiváciu do budúcna,“ povedal tréner o úspechoch. „Tento rok nás opäť čaká mnoho súťaží a workshopov po svete, na ktoré sa už teraz pripravujeme. Ďakujeme každému, kto nás podporuje a fandí nám!“