Blog 2015. 05. 11.

Čapovaný Strongbow Cider v Keltic pube – Chladný, sladký a uvoľňujúci!

Už od začiatku mája očakávame v Komárne príchod leta a to nám okrem minisukní spríjemnila aj spoločnosť Heineken, ktorá začala s produkciou nového nápoja. Strongbow Cider sa stal hitom medzi nápojmi a tento sympatický jablkový drink mal premiéru práve v našom meste a to v obľúbenej pivárni Keltic pub. Dodnes je jediným v meste, kde vám ho načapujú.

pokkocsma (5 of 5)

Výsadou návštevníkov Keltic pubu už v minulosti bolo, že ako prví na Slovensku mohli ochutnať novinky z hurbanovského pivovaru, ako napríklad tankové pivo, alebo Radler. Z tejto pivárne sa vydal na svoju letnú cestu aj Strongbow Cider, svetovo najpopulárnejší cider z Veľkej Británie. Cider má slabo kyslastú chuť vďaka tomu, že je vyrobený z kvaseného ovocia.

Jablčný mušt vás po horúcom letnom dni ochladí vo vašom obľúbenom pube. Ak sa nevyhnete Keltic pubu, určite si užijete aj domácu atmosféru a dobrú náladu, čo je ochrannou známkou spomínanej pivárne, ktorú stráži Pavúk na stene. Kráľom každej párty by sa toto leto mohol stať práve Strongbow Cider, ktorý bude dôstojným konkurentom Radlera v boji proti smädu.

Bude obľúbenejší ako citrónový Radler?

Túto a podobné otázky sme rozoberali, keď sme v jedno popoludnie s majiteľom pivárne Norbertom Strýčekom tento nápoj ochutnávali. „Či bude obľúbenejší, to zatiaľ ostane len otázkou. Je oveľa silnejší, čo sa týka obsahu alkoholu, avšak je jemnejší, chutnejší, jedným slovom je viac atraktívny, čo dámy určite poteší,“ hovorí majiteľ podniku a dodáva: „Dievčatá, len opatrne!“ Šoférom a cyklistom ho ale vôbec neodporúča. „Radšej nech je doprovodom vo večera plnej zábavy,“ radí N. Strýček.

pokkocsma (1 of 5)

Cider je populárny najmä v Západnej Európe a v škandinávskych krajinách. „U nás vám načapujeme Apple Gold. Stojí skoro toľko, ako pivo,“ poznamenáva majiteť. Fľaškový nápoj je dostupný vo viacerých ochuteniach. Cider odporúča piť s veľkým množstvom ľadu.

Po ochutnaní čapovaného cideru môžem jednoznačne skonštatovať, že som sa stal bohatším o jeden zážitok, a ako sa vylepšovala moja nálada, aj priestor sa začal napĺňať zlatou žiarou, presne takou farbou, ako keby som sa na svet pozeral cez pohár ochladzujúceho Strongbow Cidera, sediac pod stromom plným jabĺk.

Vyskúšajte aj Vy, relaxujte s ním podľa nálady!