Šport 2012. 06. 19.

Česká basketbalová liga už tento rok?

Česi po odrieknutí zo strany Interu hľadajú štrnásty tím na Slovensku.

Slovenský klub Inter Bratislava sa ospravedlnil vedeniu najvyššej českej súťaže Mattoni NBL a z ekonomických dôvodov odriekol svoju účasť v sezóne 2012/2013. “Žlto-čierni” v predchádzajúcom ročníku premiérovo štartovali pod českými košmi a obsadili predposlednú 13. priečku. V NBL zatiaľ s istotou pokračuje Astrum Levice, ktorý vypadol v play-off s vysoko favorizovaným Nymburkom a skončil na 8. mieste.

Manažér MBK Rieker Komárno Jozef Paulík nám potvrdil, že vedenie klubu bolo tiež oslovené pre prípadné obsadenie druhého voľného miesta. Vyjadrovať sa však k ponuke zatiaľ nechcel, situácia sa rieši. “Nepoznáme presné pravidlá a podmienky, ktoré treba splniť. Tiež nevieme takto zhodnotiť, či by štart v oboch ligách bol, alebo nebol prínosom pre komárňanský basketbal,” povedal s tým, že si s rozhodovaním počkajú, kým bude všetko presne na papieri.

[poll id=”25″]

O prípadnom štarte Komárna v najvyššej basketbalovej lige by sa tak malo rozhodnúť v nasledujúcich dňoch. Pripomíname, že štart slovenského klubu za riekou Moravou je po dohode vedúcich predstaviteľov klubov podmienený účasťou aj v slovenskej Extralige. Levičania sa po predchádzajúcom odmietnutí takejto možnosti napokon rozhodli pre obmedzený štart s tým, že si budú môcť kalendár prispôsobovať potrebám Mattoni Národní basketbalové ligy a v slovenskom play-off nenastúpia.

ZDROJ: SITA, ahojkomarno.sk

Vyjadrite svoj názor