Región Dél-komárom 2023. 10. 06.

Cez víkend sa bude konať trojdňová medzinárodná výstava psov v Komárome

Združenie MEOE organizuje v dňoch 6. až 8. októbra 3 x CACIB medzinárodnú výstavu psov v maďarskom Komárome. Počas troch dní sa v areáli pevnosti Monostori predstaví 6000 psov.

Medzinárodná výstava psov je každoročne jednou z najväčších kynologických akcií, ktorá priláka množstvo vystavovateľov a návštevníkov z domova i zo zahraničia.

Na výstave je možné získať titul juniorhungaria a veterán champion na základe troch úspešných výstavných výsledkov. Počas programu je dostupná Cruftova kvalifikácia a titul Derby víťaz je možné získať aj pre psov narodených v roku 2022.

Súčasne so súťažou tu organizuje 14 maďarských kynologických klubov svoju klubovú výstavu s udeľovaním titulov klubového víťaza a ročného víťaza.

Počas podujatia sa bude organizovať aj otvorený šampionát mladých psovodov Junior Handling.

Špeciálnu pozornosť tento rok na výstave dostanú aj maďarské plemená. Národný zväz maďarských chovateľov pokračuje od roku 2019 vo svojom úspešnom programe, ktorého cieľom je predstaviť maďarské národné plemená psov deťom v školskom veku.

Počas všetkých troch dní výstavy v čase od 10:00 do 14:00 sa deti môžu dozvedieť o 9 maďarských plemenách psov prechodom cez niekoľko stanovíšť a riešením jednoduchých úloh na Náučnom chodníku maďarských psích plemien a účastníci dokonca dostanú knihu ako darček.

S majiteľmi a chovateľmi maďarských plemien psov sa môžete stretnúť aj osobne, získať autentické informácie o histórii, vlastnostiach a údržbe plemien a budete mať možnosť si psíkov aj pohladkať.

Komárom bude v sobotu 7. októbra hostiť aj Národný šampionát maďarských psích plemien v agility. Preteky začínajú o 10.00 h s viac ako 25 pretekármi.

Organizátori myslia aj na hobby a zmiešaných psíkov, v nedeľu 8. októbra od 11. hodiny pre nich zorganizujú súťaž krásy. V kategórii malá, stredná a veľká telesná hmotnosť sa môžu na mieste prihlásiť majitelia miešancov a čistokrvných psov bez preukazu pôvodu.

Združenie MEOESZ venuje celú sumu štartovného Združeniu na ochranu zvierat Rex Komárom v maďarskom Komárome.

Všetky tri dni výstavy začína o 15:00 program Best In Show, súťaž víťazných psov o titul najkrajšieho psa dňa.

Ak chcete spoznať najkrajších psov Maďarska a susedných krajín, navštívte medzi 6. a 8. októbrom pevnosť Monostori v maďarskom Komárome.

Zdroj: sziakomarom.hu