Región Dél-komárom 2023. 12. 06.

Cez víkend sa v Komárome začína adventný poznávací zájazd

V nedeľu 10. decembra od 15:30 sa všetci, ktorí chcú absolvovať naozaj peknú prechádzku s adventnou atmosférou, môžu stretnúť pred miestnou kanceláriou Tourinform (Igmándi út 2.) .

Tamás Proczeller, vedúci kancelárie Tourinform povedal, že počas programu skupina navštívi posvätné miesta južného Komáromu, ako je kostol Szent István ter, rímskokatolícka základná škola a materská škola Szent Imre, rímskokatolícky kostol, reformovaný kostol Jókai tér, Evanjelický dom modlitby a nakoniec sa môžete zapojiť do mestského adventného podujatia na námestí Szabadság tér. Každý účastník dostane vianočný darček!

„Prehliadku sa snažíme načasovať tak, aby účastníci prišli na námestie na zapálenie sviečok o 17. hodine. V okolí Tourinformu zabezpečujeme bezplatné parkovanie a skupinu vedie turistický sprievodca, ktorý s nimi zostáva po celý čas na približne jeden a pol kilometra dlhej bezplatnej prehliadke. Do programu sa odporúča vhodné oblečenie a obuv a museli sme maximalizovať počet záujemcov na 30,“ dodal Tamás Proczeller.

Ágnes Molnár a Tamás Mészáros, ako aj Bálint Gájer a István Tabáni vystúpia na advente v nedeľu 10. decembra od 17:00 hod. Séria programov končí 17. decembra mestskými Vianocami na námestí Szabadság, kedy sa od 16:30 predstaví Základná umelecká škola Egressyho Béniho a po zapálení sviečok sa postarajú Nika,  Caramel a Réka Koós o slávnostnú atmosféru. Registrovať sa môžete TU !