Mix Dél-komárom 2022. 11. 30.

Charitatívny Mikulášsky beh v Komárome

Združenie Komárom-Európa Futó Egyesület zorganizovalo svoju nezvyčajnú kampaň prvýkrát minulý rok. Vtedy sa vyzbieralo viac ako 200 balíkov. Účastníkov očakávajú aj tento rok pri jazere Rüdiger cez víkend v sobotu 3. decembra od 9:00 do 12:00.

Organizátor György Horváth povedal, že záujemcov nepozývajú na súťaž, ale na benefičnú akciu. 700-metrovú vzdialenosť môžu účastníci absolvovať behom alebo chôdzou. Ide o dobročinnosť, keďže štartovné je mikulášsky balíček a sladkosti. Organizátori ponúkajú účastníkom teplý čaj a varené víno. K iniciatíve sa môžu pripojiť nielen bežci, ale vítaní sú aj tí, ktorí prídu na miesto konania len s balíčkom.

„Z darov nazbieraných v minulom roku dali dokopy viac ako 200 mikulášskych balíčkov, dostali ich takmer všetky inštitúcie zaoberajúce sa deťmi v našom meste a na Mikuláša prekvapili sladkosťami aj pracovníci Komárom-Europa Futó Egyesület pracovníkov na očkovacích miestach a pohotovostnej stanici Komárom. Dúfame, že tento rok sa nám toto číslo dokonca podarí prekonať,“ dodal György Horváth.

Mestská mikulášska slávnosť sa uskutoční už tento víkend v nedeľu 4. decembra o 17:00 hod, kedy na Szabadság tér príde Mikuláš, aby malých aj veľkých obdaroval sladkosťami, orieškami, lieskovcami a možno aj vianočným stromčekom.

Zdroj: komarom.hu