Mix 2022. 09. 29.

Chcete pomôcť predčasniatkam a zároveň sa naučiť háčkovať chobotničky? Zúčastnite sa OCTOPER workshopu!

Október nám klope na dvere a to môže v Komárne znamenať len jedno. Aj tento rok sa bude konať obľúbený bezplatný OCTOPER workshop! Cieľom tejto obľúbenej akcie je háčkovanie chobotničiek, ktoré následne poputujú na novorodenecké oddelenie Nemocnice Agel v Komárne. Na výrobu chobotničiek sa tentoraz môžete tešiť v sobotu 8. októbra o 15:30.

Spojiť príjemné s užitočným je vždy atraktívne, svoje o tom vie aj dvojica Žófia – Horgolzsó a Noémi – NoMini. S nápadom darovania chobotničiek novonarodeným deťom v Komárne prišli mladé ženy v roku 2017, odvtedy v tejto milej tradícii pokračujú. Skrývala sa za ňou túžba pomôcť nielen predčasne narodeným bábätkám, aby mali milého spoločníka, ale potešiť aj všetky ostatné bábätká a aj ich mamičky. Podľa  potvrdených výskumov, farebné háčkované chobotničky pomáhajú novorodencom, aby sa cítili bezpečnejšie. Predčasne narodené deti, ktoré objímajú chobotnice v inkubátore, majú pravidelný tep, lepšie dýchajú a majú vyššiu hladinu kyslíka v krvi. Chápadlá chobotničiek zrejme pripomínajú deťom pupočnú šnúru a mäkká pletenina maternicu matky.

Mladé ženy počas piatich rokov priniesli novorodeneckému oddeleniu nespočetné množstvo chobotničiek, naposledy obdarovali detičky 200 kusmi krásnych farebných chobotničiek.

Viac info nájdete v tejto FB udalosti.