Kultúra 2013. 04. 30.

Čierny pes privíta Vidoq's Criminal Record a hosťa z Bystrice

Na sobotu 4. mája 2013 komárňanská kapela Vidoq´s Criminal Record pripravuje v Hostinci u Čierneho psa koncert, kde privíta aj hostí z Banskej Bystrice, emo-punkovú kapelu ČoSním?.  

911764_146330358882818_1354834912_n-640x904

Prinášame vám krátke interwiew s vokalistami oboch zoskupení k sobotnému koncertu, ktorý začne o 20:30 hod. Na otázky odpovedajú Andy Vidovencová ( ČoSnim? ) a Marián Vidovenec (Vidoq´s Criminal Record).

Na čo sa môžu návštevníci podujatia tešiť?
Andy Vidovencová: Na punkovú kapelu ktorá vie zahrať štyri takty presne za sebou! Koncert bude nielen hudobným, ale aj dramatickým zážitkom. Zahráme všetky piesne z nášho repertoáru a samozrejme nebudú chýbať ani kačičky. Veľa kačičiek.

Marián Vidovenec: Pred rokom sme v Hostinci u čierneho psa predstavili naše piesne naživo prvýkrát. Po roku by sme chceli uviesť už plnohodnotný program, ktorý by mal pozostávať zo 17 piesní.

Zhoda priezvisk je náhodná?
Andy Vidovencová, Marián Vidovenec: Nie, nie je náhodná. J

Odkedy spolu hráte?
Andy Vidovencová: V zostave v ktorej vystúpime hráme od júna minulého roku.

Marián Vidovenec: Vidoq´s Criminal Recor pôsobí vo virtuálnom svete už cez 5 rokov a zloženie v akom sa predstavíme v sobotu existuje niečo vyše roka.

Decembrové vystúpenie Vidoq´s Criminal Record spojilo rôzne hudobné žánre aj do spoločného vystúpenia zúčastnených hostí. Chystáte niečo podobné aj teraz?
Andy Vidovencová: Toto je tuším skôr otázka pre Mariána…

Marián Vidovenec: Pôvodne sa kapela spájala skôr s virtuálnym pôsobením na internetovej sieti, s občasným „presiaknutím“ do skutočného sveta. Absolvoval som pár vystúpení na rôznych podujatiach a toto by som si chcel pripomenúť dvoma piesňami a špeciálnym hosťom na úvod koncertu. Tam bude priestor aj na prepojenie oboch kapiel.

Ako došlo k spojeniu Komárna a Banskej Bystrice?
Andy Vidovencová:  Pochádzam z Komárna, tu je môj domov a preto sme sa rozhodli využiť túto šancu na prezentáciu kapely mimo banskobystrického regiónu. A samozrejme dúfame že sa komárňanom naša hudba bude páčiť.

Marián Vidovenec: Komárno je naším domovským prístavom, kde sa snažíme uviesť aj zaujímavé menšinové projekty z iných častí Slovenska, ktoré majú v sebe silný potenciál osloviť  komárňanské publikum.