Mesto 2012. 01. 23.

Čierny víkend zažili cesty a vodiči v okrese Komárno

Autonehoda stála život len 18 ročnú Komárňanku.

Najprv v sobotu po štvrtej hodine dostal v ľavotočivej zákrute šmyk dvadsaťštyri ročný Chotínčan Gergely. Vyletel s autom do poľa. Šoféra a spolujazdca Gábora (22 rokov) previezli po nehode so zraneniami do komárňanskej nemocnice. Spolujazdkyňa Sintia (18 rokov) bojuje o život v novozámockej nemocnici. Vodičovi namerali v krvi 1,1 promile alkoholu!

Druhá nehoda sa udiala v nedeľu, taktiež v skorých ranných resp. neskorých nočných hodinách. O pol piatej havaroval tridsaťdva ročný Zsolt z Pribety, vodič automobilu Audi A8, pri Zlatnej na Ostrove. Podľa polície nezvládol riadenie, prešiel do protismeru a napokon vyletel z cesty, kde narazil do stromu. Osudnou sa táto autonehoda stala pre jeho spolujazdkyňu, len 18 ročnú Angeliku, ktorá po prevoze do nemocnice bohužiaľ zomrela.

O ďalších dvoch prípadoch požitia alkoholu pred šoférovaním informoval portál Čas.sk. Podľa neho jednému vodičovi namerali 1,6 promile alkoholu a druhý sa odmietol skúške podrobiť“Obidvaja boli obvinení z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,” povedala pre Čas.sk nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

ZDROJ: Čas.sk
FOTO: Ilustračné, HAZZ

Vyjadrite svoj názor