Región Dél-komárom 2021. 01. 22.

Clone Rally Team z maďarského Komáromu úspešne otvára svoj rok

Gergő Dudás z tímu Clone Rally Team v maďarskom Komárome, sa už ako dieťa aktívne zaujímal o automobily. Pred štyrmi rokmi prišla príležitosť oficiálne otestovať súťažné vozidlá a potom vznikol tím Clone, ktorý sa snaží rok čo rok rozvíjať.

„Nejde o jednoduchý šport, pretože na dosiahnutie úspechu je nevyhnutná komplexná práca mnohých ľudí. Na danom závode pracuje na automobile asi dvadsať ľudí. Stačí jedna malá chyba a výsledok celej sezóny môže ísť k nemu,“ uviedol Gergő Dudás.

Rally je aj preto náročné, lebo sa veľmi líši od ostatných automobilových závodov. Je to tak preto, lebo rovnaké okruhy nie sú na uzavretom úseku cesty položené 60-70 krát. Rally trať môžu absolvovať maximálne dvakrát za sebou a na nej hneď aj súťažia. Počas sezóny tak môžu naraziť až na 10 000 zákrut rôznej náročnosti.

Clone Rally Team vznikol v roku 2017 a v súčasnosti súťaží s 3 – 4 automobilmi, ktoré chce v budúcnosti rozšíriť o ďalšie vozidlá.

Podľa Gergő Dudása malo rally v Maďarsku zlatý vek začiatkom 21. storočia. V dôsledku globálnej krízy bolo spolu s ostatnými motoristami potlačené do úzadia. V dnešnej dobe sa však objavil nadšený tím, ktorý sa neustále snaží propagovať závody, čím je tento šport čoraz populárnejší.

Epidémia koronavírusu sa podpísala aj na každodennom živote tímu. Napriek tomu sa pripravujú, pretože sú presvedčení, že sezóna sa môže začať na jar. Okrem telesnej prípravy predchádza súťažiam aj vážna psychická príprava.

Keďže väčšina prestížnych súťaží bola v uplynulom roku vynechaná, začali menšie halové podujatia, kde sa úspešne predstavili pri viacerých príležitostiach. Ešte v roku 2019 sa v Kiskunlacháze konala veľká slalomová súťaž, ktorú vyhrali. Na rovnakom mieste sa v roku 2020 tiež konala súťaž a tím zaujal 2. miesto a stali sa absolútnymi víťazmi v kategórii. Tento rok sa im dokonca podarilo získať zlatú medailu v súťaži na extrémnej trati!

Zdroj: kemma.hu