Región Dél-komárom 2024. 05. 28.

Cyklotrasa pri mestskej časti Koppánymonostor bude obnovená

Dr. Attila Molnár, primátor maďarského Komáromu, nedávno vo video správe zverejnenej na sociálnych sieťach mesta oznámil, že čoskoro bude obnovená cyklotrasa v mestskej časti Koppánymonostor za takmer 200 miliónov forintov!

Zástupca primátora János Czita už viackrát naznačil, že povrch vozovky má už to najlepšie za sebou. Samozrejme, bola to aj moja osobná skúsenosť, keďže tam často chodím na bicykli. Teraz s radosťou oznamujem, že v súvislosti s obnovou cesty je už určený technický obsah a momentálne rokujeme s poskytovateľmi verejných služieb a komunálnymi spoločnosťami. Po ukončení tejto plánovacej fázy budeme môcť vypísať verejné obstarávanie, v rámci ktorého budeme môcť dať domácim úplne nový cyklochodník od Športcentra Berecz Dezső po Ácsi út. Zároveň s plánovanou investíciou budeme riešiť aj odvodnenie okolitých ulíc,“ povedal Dr. Attila Molnár.

Primátor dodal, že verí, že po ukončení verejného obstarávania budú môcť s prácami začať čo najskôr a odovzdať ich v čo najkratšom čase, keďže aj cyklotrasa bude súčasťou medzinárodného projektu Eurovelo 6.

EuroVelo 6 sa tiahne od Atlantického oceánu po Čierne more. Trasa je súčasťou siete EuroVelo, ktorá zahŕňa 17 diaľkových cyklistických trás v Európe. EV6 je obzvlášť populárny, pretože vedie pozdĺž mnohých známych riek, vrátane riek Loiry, Rýna a Dunaja.

Celková dĺžka je približne 4 450 kilometrov. Trasa začína v Nantes vo Francúzsku a končí v Constanțe v Rumunsku, kde sa Dunaj vlieva do Čierneho mora. Cyklotrasa sa dotýka takých dominánt a hlavných miest, ako sú zámky v údolí Loiry (Francúzsko), Dunajská cyklotrasa (Nemecko a Rakúsko), Viedeň (Rakúsko), Bratislava a Budapešť (Slovensko a Maďarsko).