Kultúra 2016. 04. 03.

Ďalší svetoznámy cirkus v našom meste

Na divákov čakajú v cirkuse Miranda Orfei krokodíly, hady, škorpióny a svetoznámi talianski artisti.

Do Komárna zavítal ďalší taliansky cirkus, tentoraz ide o putovný cirkus Miranda Ofrei, ktorý precestoval už celý svet. V aktuálnom programe uvidíte artistov zo slávnych talianskych cirkusových škôl, ale aj tigry, psíky, samozrejme nebudú chýbať ani klauni.

Hlavnou atrakciou programu je Indiana Jones Show, ktorú predvedie Karah Khavak, alias Tommy Kocka Tamás. Tento nemecký umelec s maďarským pôvodom, jeho manželka a syn „spolupracujú“ na scéne s krokodílmi, obrími hadmi, škorpiónmi, tarantulou, či leguánmi. Číslo i indicky znejúce umelecké meno vymyslel ešte jeho pradedo, a tak produkciu zdelil syn po otcovi, samozrejme, spolu s menom. Tamás s týmto číslom už vystupoval v rôznych kútoch sveta s rôznymi súbormi.

DSC_1603 (Small)

Produkcia, ktorú si budeme mať možnosť pozrieť má už 120 rokov! S jedným z hadov pracuje Tamás v cirkuse už vyše 20 rokov. Cítia sa zvieratá v cirkuse dobre, nie je krotenie zvierat zároveň týraním? „Keby som sa k zvieratám nechoval dobre, keby som ich nevychovával správne, tak by už so mnou neboli celých 20 rokov. Nepočúval by ma,“ vysvetľuje Tamás Kocka.

DSC_1623 (Small)

V Taliansku chov cirkusových zvierat prísne kontrolujú. „Pravidelne nás navštevujú zverolekári a iné orgány, či je všetko v poriadku,“ dodáva.  S cirkusom Miranda Orfei prišla do Komárna aj mini Zoo, kde si deti môžu pozrieť pštrosy aj ťavy.

Dĺžka predstavenia s prestávkou sú 2 hodiny a 20 minút.

Cena lístkov sa pohybuje od 8 do 25 eur.

Termíny predstavení:

Sobota (2. apríl) – 14:00 hod. a 17:00 hod.

Nedeľa (3. apríl) – 14:00 hod. a 17:00 hod.

Pondelok (4. apríl) – 17:00 hod.

Utorok (5. apríl) – 17:00 hod.

DSC_1584 (Small) DSC_3158 (Small)

DSC_1608 (Small) photoshop 0019 (Small)

Vyjadrite svoj názor